Alpejski PŚ w St.Moritz: Sofia Goggia zwycięża w supergigancie

12:14, 14.12.2019 Patrycja Korczewska Aktualizacja: 12:16, 14.12.2019

W sobotę w Sankt Moritz odbył się supergigant w ramach alpejskiego Pucharu Świata pań w sezonie 2019/2020, w którym zwyciężyła Sofia Goggia. Drugie miejsce zajęła Federica Brignone, a trzecie Mikaela Shiffrin.

W sobotę w Sankt Moritz narciarki rywalizowały w drugim supergigancie tego sezonu. Choć wyścig z powodu sypiącego śniegu, padającego deszczu i wiejącego wiatru stał pod znakiem zapytania, to jednak bez problemów o 10:30 udało się rozpocząć zawody. Na starcie jako pierwsza stanęła Ilka Stuhec, która trasę sobotniego supergiganta pokonała w czasie 1:15,24 min. Słowenka ostatecznie uplasował się poza czołową trzydziestką. Wiejący wiatr niektórym zawodniczką przeszkadzał, innym pomagał.

Najszybsza w sobotnim supergigancie była Sofia Goggia, która na mecie zameldowała się z czasem 1:12,96 min. Dla reprezentantki Włoch jest to 23. podium zawodów Pucharu Świata, w tym 7. zwycięstwo. Na drugiej pozycji z zaledwie 0,01 sek. słabszym czasem zameldowała się dziś koleżanka z drużyny Gogii - Federica Brignone. Dla 29-letniej reprezentantki Włoch dzisiejsze pucharowe podium jest 29. w karierze. Na najniższym stopniu podium stanęła aktualna liderka Pucharu Świata Mikaela Shiffrin. Amerykanka trasę supergiganta pokonała z czasem o 0,13 sek. gorszym od dzisiejszej zwyciężczyni. Tuż za podium sklasyfikowana została Nicole Schmidhofer, która straciła 0,30 sek. Piątą lokatę zajęła Lara Gut-Behrami (+0,72 sek.), natomiast na szóstej pozycji uplasowały się ex aequo trzy zawodniczki - Nina Ortlieb, Corinne Suter oraz Kajsa Vickhoff Lie, które uzyskały czas o 0,87 sek. gorszy. Dziewiąte miejsce zajęła Tessa Worley (+0,93 sek.), a dziesiąta była zwyciężczyni ostatniego supergiganta w Lake Louise Victoria Rebensburg (+0,96 sek.).

Wyniki sobotniego supergiganta

Jutro w Sankt Moritz panie powalczą w slalomie równoległym. Start eliminacji rozpocznie się o 9:45, a finały o 12:50.

Źródło: Informacje własne