Alpejski PŚ w St. Moritz: Gut najlepszą supergigancistką sezonu, zwycięstwo Weirather w ostatnich zawodach

Photo credit: RaceOnTheEdge via Foter.com / CC BY-NC-SA
Photo credit: RaceOnTheEdge via Foter.com / CC BY-NC-SA

Zwycięstwo Lary Gut w klasyfikacji supergiganta w PŚ 2015/2016 było niemal na wyciągnięcie ręki. Aby wyprzedzić kontuzjowaną Lindsey Vonn Szwajcarka potrzebowała w dzisiejszych finałowych zawodach w Sankt Moritz przynajmniej 20 punktów (13. miejsce). Dla tak znakomitej supergigancistki nie powinno to być wielkim problemem, ale jak wiadomo na trasie mogą zdarzyć się różne nieprzewidziane zdarzenia. Gut miała jeszcze inne rywalkę, której w żaden sposób nie można zlekceważyć – Tinę Weirather i Cornelię Huetter.

To właśnie Weirather była bohaterką dnia. Przed zawodami miała ona 65 punktów straty do Gut, zatem zdobycie przez Larę Gut 20 punktów byłoby niewystarczające do triumfu w klasyfikacji końcowej przy jednoczesnym zwycięstwie w dzisiejszych zawodach Tiny Weirather. Tina zawalczyła o końcowy triumf i zaliczyła świetny przejazd obejmując prowadzenie po występie 16. zawodniczek. Na starcie wciąż było jednak kilka znakomitych rywalek, wśród nich m.in. Lara Gut i Cornelia Huetter. Jednak żadna z jadących po Weirather alpejek nie była w stanie pobić czasu reprezentantki Liechtensteinu. Pierwsze miejsce Weirather mogłoby pozbawić Gut małej Kryształowej Kuli, ale Szwajcarka również spisała się bardzo dobrze zajmując drugie miejsce (+0.41 s).  Wystarczyło to w zupełności do odebrania trofeum dla najlepszej zawodniczki supergiganta. Trzecie miejsce zajęła Cornelia Huetter (+0.59 s). Ona również miała szanse na wygranie klasyfikacji końcowej super-G, ale mimo niezłego występu, zamiast wspiąć się na wyższe miejsce zanotowała spadek. Z zajmowanego wcześniej trzeciego miejsca spadła na czwarte. Tuż za podium uplasowała się dziś Szwedka Kajsa Kling, piąta była Laurenne Ross, szósta Viktoria Rebensburg.

Pełne wyniki super-G

Emocje w tej konkurencji mieliśmy więc do samego końca. Ostatecznie najbardziej ucieszona mogła być zwyciężczyni klasyfikacji supergiganta – Lara Gut. Tina Weirather zajęła drugie miejsce, a Lindsey Vonn trzecie. Czwarte miejsce zajęła Cornelia Huetter. Wymieniona czwórka wyraźnie górowała nad resztą zawodniczek. Kolejna w klasyfikacji Viktoria Rebensburg miała ponad 100 punktów straty do Huetter. Szóste miejsce zajęła Federica Brignone, siódme Tamara Tippler, ósme Laurenne Ross, dziewiąte Johanna Schnarf, a dziesiąte Kajsa Kling.

Klasyfikacja końcowa super-G

Piątek będzie dniem rywalizacji drużyn mieszanych. Zawody rozpoczną się o godzinie 12:00.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.