Alpejski PŚ w St. Anton. Tippler i Gut-Behrami z najlepszym czasem treningu

fot. AP Photo/Gabriele Facciotti

Za nami pierwszy trening zjazdy przed zawodami alpejskiego Pucharu Świata w St. Anton. W jego trakcie najlepszy wyniki ex-aequo uzyskały Tamara Tippler z Austrii oraz Lara Gut-Behrami.

fot. AP Photo/Gabriele Facciotti

Pierwszy trening zjazdu w St. Anton przyniósł ciekawe wyniki. To nie jest bardzo często spotkane, ale tym razem dwie zawodniczki uzyskały jednakowy czas przejazdu. To Tamara Tippler oraz Lara Gut-Behramki. Zarówno Austriaczce, jaki Szwajcarce, aparatury zmierzyły czas 1:25,80 sek. To o dokładnie 0,20 sek. mniej niż w przypadku trzeciej Niny Ortlieb. Tuż za najlepszą trójką uplasowała się obrończyni dużej Kryształowej Kuli. Federica Brignone pokonała trasę zjazdu z czasem o 0,46 sek. słabszym od najlepszego duetu.

Z dobrej strony w treningu pokazała się Kajsa Vickhoff Lie. Norweżka, która w swojej karierze notowała już miejsca w czołowej dziesiątce, wykręciła piąty rezultat (+ 0,54 sek.). Identyczny czas, jakby na przekór słowom z początku artykułu, uzyskały jeszcze dwie zawodniczki na siódmym miejscu. To Mirjam Puchner z Austrii oraz Breezy Johnson ze Stanów Zjednoczonych. W najlepszej dziesiątce znalazły się także Christina Ager z Niemiec oraz Marta Bassino z Włoch. Te dwie zawodniczki były kolejnymi, którym zmierzono identyczny rezultat.

Pełne wyniki

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj