Alpejski PŚ w St. Anton. Sofia Goggia bezkonkurencyjna w zjeździe, groźny wypadek J. Suter

fot. Stefan Brending via Wikimedia Commons / CC BY SA

Włoszka Sofia Goggia triumfowała w zawodach alpejskiego Pucharu Świata w zjeździe w St. Anton. Dla Goggi to drugie zwycięstwo w zjeździe w tym sezonie. Drugie miejsce zajęła Tamara Tippler, a trzecie Breezy Johnson.

fot. Stefan Brending via Wikimedia Commons / CC BY SA

W austriackim kurorcie St. Anton odbyły się dziś trzecie w tym sezonie zawody Pucharu Świata kobiet w zjeździe. W dwóch pierwszych zjazdach triumfowały kolejno Corinne Suter i Sofia Goggia, które w dzisiejszych zmaganiach startowały jako liderki klasyfikacji zjazdu. Przez najbliższe dwa tygodnie samodzielną liderką tego rankingu będzie Sofia Goggia, która odniosła przekonujące zwycięstwo w St. Anton. Włoszka wraz z upływem czasu spędzonego na trasie rozkręcała się coraz bardziej i zwiększała przewagę nad rywalkami, notując najlepsze czasy na trzecim, czwartym i piątym odcinku pomiarowym. Wątpliwości co do tego, że Goggia zasłużyła na wygraną dziś nie było. Jej przewaga nad drugą zawodniczką, Tamarą Tippler, wyniosła aż 0,96 sek.

Różnice pomiędzy kolejnymi zawodniczkami nie były już tak duże. Sklasyfikowana na trzecim miejscu (po raz trzeci z rzędu w zjeździe w tym sezonie) Breezy Johnson uzyskała wynik o 1,04 sek. gorszy od Goggii, a Ester Ledecka, która była czwarta przegrała walkę o zwycięstwo o 1,10 sek. Niespodzianką było wysokie, piąte miejsce Włoszki Laury Pirovano (+1,15 sek.), dla której był to najlepszy występ w karierze. Dotychczas najwyżej sklasyfikowana była w zawodach w kombinacji alpejskiej w Crans Montanie w poprzednim sezonie, w których zajęła dziesiąte miejsce. Szóste miejsce przypadło dwóm zawodniczkom -Ilce Stuhec i Corinne Suter. Współdzielona była także pozycja ósma, na której znalazły się Lara Gut-Behrami i Elena Curtoni, natomiast dziesiąte miejsce, samotnie, zajęła Kira Weidle.

W dzisiejszych zawodach nie brakowało niestety upadków, spośród których najgroźniejszy był wypadek Juliane Suter, która straciła kontrolę nad nartami tuż przed końcem trasy, została obrócona tyłęm do kierunku jazdy, a linię mety przekroczyła leżąc na plecach.

Pełne wyniki zjazdu

W niedzielę w St. Anton odbędą się kolejne zawody Pucharu Świata pań. Zawodniczki rywalizować będą w supergigancie, w którym pojawi się również reprezentantka Polski Maryna Gąsienica-Daniel.

Źródło: własne