Alpejski PŚ w St. Anton. Ester Ledecka najlepsza w drugim treningu zjazdu

fot. Stefan Brending via Wikimedia Commons / CC BY SA

Specjalistki od konkurencji szybkościowych mają już za sobą drugi trening przed alpejskim PŚ w St. Anton. Dzisiaj w zjeździe najlepiej poradziła sobie Ester Ledecka. Czeszka była lepsza od Kajsi Vickhoff Lie oraz Marty Bassino.

fot. Stefan Brending via Wikimedia Commons / CC BY SA

Mistrzyni olimpijska w supergigancie okazała się najlepsza podczas treningu zjazdu w St. Anton. Ester Ledecka pokonała pokonała trasę w czasie 1:25,49 sek. To 0,04 sek. lepszy rezultat od drugiej zawodniczki, a była nią Kajsa Vickhoff Lie z Norwegii. Najlepszą trójkę uzupełniła Marta Bassino. Świetnej w slalomach gigantach Włoszce zmierzono czas o 0,14 sek. gorszy od Czeszki. Kto wie, może w weekend Bassino powalczy o kolejne podium w zjeździe?

Trening pokazał też, że dobry czas potrafi uzyskać inna Włoszka  Sofia Goggia, która była czwarta o 0,02 sek. za swoją rodaczką. Na piątej lokacie w piątek uplasowały się Nina Ortlieb z Austrii oraz Ilka Stuhec ze Słowenii. W czołowej dziesiątce znalazły się jeszcze kolejno: Stephanie Venier z Austrii oraz jej rodaczka Ricarda Haaser, a także Breezy Johnson ze Stanów Zjednoczonych i Francesca Marsaglia z Włoch.

Pełne wyniki

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj