Alpejski PŚ w Squaw Valley: Zapowiedź slalomu kobiet (lista startowa)

fot. Aspen Snowmass / CC BY NC ND

fot. Aspen Snowmass / CC BY NC ND

Przed wczorajszymi zawodami alpejskiego PŚ w slalomie gigancie zapowiadana była możliwość wywalczenia małej kryształowej kuli przez Tessę Worley. Dziś w slalomie będziemy mieć do czynienia z podobną sytuacją, bo o krok od zdobycia małej kryształowej kuli za slalom jest Mikaela Shiffrin. Jeśli Amerykanka zajmie przynajmniej 3. miejsce to nie będzie musiała się już o nic martwić. W slalomie w Squaw Valley wystąpi również Maryna Gąsienica-Daniel. 

Polka niezbyt często startuje w slalomach w Pucharze Świata w narciarstwie alpejskim. Reprezentantka Polski wybiera przede wszystkim giganty, a jej jedyny występ w slalomie miał miejsce rok temu w słowackim ośrodku Jasna. Wczoraj Maryna uplasowała się na 32. miejscu w gigancie ocierając się o awans do drugiego przejazdu. Warto jednak przypomnieć jazdę Maryny Gąsienicy-Daniel z Mistrzostw Świata w Sankt Moritz, gdzie po pierwszym przejeździe slalomu zajmowała 30. miejsce.

O wygraną w klasyfikacji slalomu walczą już tylko Mikaela Shiffrin i Veronika Velez-Zuzulová. Amerykanka ma obecnie 145 punktów przewagi nad Słowaczką. Aby zachować jeszcze cień szansy, Zuzulová powinna jutro wygrać i liczyć na to, że Shiffrin nie stanie na podium, a jeszcze lepiej by było, gdyby nie zdobyła żadnego punktu. Zuzulová nie może być jeszcze pewna nawet drugiego miejsca, bo w jego zasięgu są także Wendy Holdener, Frida Hansdotter i Nina Løseth. Holdener ma już równo 100 punktów straty do słowackiej slalomistki, a Hansdotter i Løseth odpowiednio 143 i 153 punkty. Trudno sobie wyobrazić, aby Shiffrin, która cały czas jest w znakomitej formie dała sobie odebrać końcowe zwycięstwo. Wczoraj wygrała po raz 10. w sezonie w PŚ, a 5. z tych zwycięstw to wygrane w slalomie. Poza tym triumfowała też w slalomie na MŚ. Tylko raz, w Zagrzebiu, nie stała na podium po zawodach slalomowych, gdyż wypadła z trasy w pierwszym przejeździe. Takie wpadki zdarzają jej się bardzo rzadko. Zuzulová również ma świetny sezon, regularnie plasuje się w czołówce, raz wygrała, 3 razy zajmowała 2. miejsce (w tych wyliczeniach nie uwzględniam City Event ze Sztokholmu), ale rywalizacja z Shiffrin do łatwych nie należy.

W dzisiejszym slalomie pojedzie 57 zawodniczek. Dopiero jako ostatnia wystąpi Maryna Gąsienica-Daniel z 57. numerem. Frida Hansdotter będzie pierwszą zawodniczką jaka pojawi się na trasie w pierwszej części, z numerem 2. wystartuje Wendy Holdener, z 3. Sarka Strachová, z 4. Nina Løseth, z 5. Petra Vlhová, z 6. Veronika Velez-Zuzulová, zaraz po niej Mikaela Shiffrin, a następnie Bernadette Schild.

Lista startowa

Pierwszy przejazd rozpocznie się, gdy w Polsce będzie godzina 19:00, drugi o godzinie 22:00.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.