Alpejski PŚ w Soldeu. Schwarz i Gauche najlepsi na treningu

14:22, 13.03.2023 Marek Cielec Aktualizacja: 14:22, 13.03.2023

Ostatni tydzień z alpejskim Pucharem Świata w tym sezonie rozpoczął się od treningów pań i panów na trasie zjazdowej. Wśród mężczyzn najlepszą próbę wykonał Marco Schwarz, a wśród kobiet pierwsze miejsce zajęła Laura Gauche.

Tylko dla orłów

Andorski ośrodek narciarski Grandvalira z miejscowościami Soldeu i El Tarter znów jest gospodarzem finałów Pucharu Świata. Poprzednio taka sytuacja miała miejsce 4 lata temu. Pierwszą konkurencją w jakiej rywalizować będą alpejki i alpejczycy w finałowym tygodniu będzie zjazd. Na poniedziałek przewidziano mierzoną jazdę treningową zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. W finałach udział bierze tylko światowa czołowka oraz mistrzowie świata juniorów danych konkurencji.

Austriak i Francuzka najlepsi

Jako pierwsi do treningu przystąpili panowie, a najlepszy rezultat uzyskał Austriak Marco Schwarz. O zaledwie 0,07 sek. gorszy był od niego Mattia Casse, który zajął drugie miejsce. Trzecim z kolei wynikiem może pochwalić się natomiast Andreas Sander (+0,31 sek.). Wśród pań zdecydowanie najlepszy czas zanotowała Francuzka Laura Gauche, która drugą Ninę Ortlieb pokonała o 0,39 sek. Corinne Suter, która znalazła się na trzeciej lokacie straciła do Gauche już 0,58 sek.

Wyniki 1. treningu mężczyzn

Wyniki 1. treningu kobiet

We wtorek odbędzie się kolejny trening zjazdu, a do zawodów narciarze i narciarki przystąpią w środę. Zmagania mężczyzn rozpoczną się o godzinie 10:00, a kobiet o 11:30.

Źródło: własne