Alpejski PŚ w Soldeu. Rozpoczynamy finały sezonu. Jutro zjazdy (listy startowe).

Screen - Eurosport

Wszystko ma swój koniec. Zdanie to pasuje do wszystkiego. Także do Alpejskiego PŚ w sezonie 2022/23. Nie pierwszy raz ten koniec ma miejsce w andorskim Soldeu. Pierwszym aktem finałowej rywalizacji będą zjazdy, które odbędą się w środę 15 marca.

Screen – Eurosport

Elitarna piętnastka, czyli krótkie przypomnienie zasad

Finały rządzą się swoimi prawami. Do startu dopuszczona jest tylko czołówka konkurencji. Mogą także startować zawodnicy i zawodniczki, którzy w innych konkurencjach są najlepsi i zwycięzcy wybranych zawodów niższej rangi (juniorskich, kontynentalnych). Tym samym startuje około 25 zawodników i zawodniczek. Nie znaczy to, że wszyscy zdobywają punkty. Ten przywilej ma tylko najlepsza piętnastka.

Ostatnia szansa Clareya

Start mężczyzn już o godzinie 10:00. Karty są oczywiście dawno rozdane. Klasyfikację zjazdu wygrał Aleksander Aamodt Kilde z Norwegii (nr 6). Największe emocje budzi start Johana Clareya. 42-latek zapowiedział zakończenie kariery. Długiej i owocnej kariery, w której brakuje jednak zwycięstwa. W jutrzejszym zjeździe będzie miał ostatnią okazję na historyczny wynik. Chyba trudno mu nie kibicować. Francuz pojedzie z nr 13 – pozostaje mieć nadzieję, iż nie jest człowiekiem przesądnym.

lista startowa panów

Czy Nina potwierdzi wielką formę?

U pań nie ma takich emocji związanych z końcem długiej i pięknej kariery. Małą kryształową kulę zapewniła sobie Włoszka Sofia Goggia (nr 14). Podobnie jak w przypadku męskiej rywalizacji chcielibyśmy zwrócić uwagę na nr 13. To Austriaczka Nina Ortlieb. Córka legendarnego mistrza olimpijskiego i mistrza świata Patricka. Nina jest obecnie w znakomitej dyspozycji i jutro będzie chciała ją potwierdzić zwyciężając. Start rywalizacji o godzinie 11:30

lista startowa pań

źródło: wiadomość własna