Alpejski PŚ w Soldeu. Najlepsza zawodniczka sezonu znokautowana. Stuhec najlepsza

12:35, 15.03.2023 Mateusz Król Aktualizacja: 13:38, 15.03.2023

Małą niespodzianką zakończyły się ostatnie w tym sezonie alpejskiego Pucharu Świata zmagania kobiet w zjeździe. Po zdecydowany triumf sięgnęła Ilka Stuhec. Słowenka o ponad pół sekundy pokonała najlepszą zawodniczkę tego sezonu Sofię Goggię. Trzecie miejsce zajęła Lara Gut-Berami.

screen - Eurosport

Słowenka Ilka Stuhec zwyciężyła w Soldeu w Andorze w ostatnim w tym sezonie zjeździe alpejskiego Pucharu Świata. Małą Kryształową Kulę w tej konkurencji zapewniła sobie już wcześniej Włoszka Sofia Goggia, która była druga ze stratą 0,51 s.

Shiffrin nie startowała

Trzecie miejsce zajęła Szwajcarka Lara Gut-Behrami, wolniejsza od Stuhec o 0,81 s. Zawody były dwukrotnie przerywane po wypadkach, na szczęście niegroźnych, Austriaczki Niny Ortlieb i Włoszki Eleny Curtoni.

W gronie 25 startujących narciarek nie było Mikaeli Shiffrin, która w tym sezonie wywalczyła po raz piąty wielką Kryształową Kulę, a ponadto małe w slalomie i w slalomie gigancie. W miniony weekend w szwedzkim Aare Amerykanka pobiła rekord wszech czasów pod względem liczby sukcesów w PŚ, odnosząc triumfy numer 86 i 87. Wcześniej rekord należał do Szweda Ingemara Stenmarka, który w 1989 roku wygrał swoje ostatnie, 86. w karierze zawody PŚ.

Wcześniej w środę w Soldeu zjazd mężczyzn wygrał Austriak Vincent Kriechmayr. Na czwartek zaplanowano supergigant, w piątek odbędą się zawody drużyn mieszanych. W sobotę kobiety pojadą slalom, a mężczyźni slalom gigant, a w niedzielę - odwrotnie.]