Alpejski PŚ w Soldeu. Maryna walczy o podium! Świetny przejazd Polki. Prowadzi Shiffrin

Tylko jeden przejazd pozostał paniom do zakończenia alpejskiego sezonu 2022/2023. Na półmetku finałowego slalomu giganta na prowadzeniu znajduje się Mikaela Shiffrin. Drugie miejsce ze sporą stratą zajmuje Kanadyjka Valerie Grenier, natomiast trzecia jest Marta Bassino. Maryna Gąsienica-Daniel pojechała fantastycznie i do podium traci zaledwie dwie setne sekundy.

Screen – Eurosport

W pięknej, słonecznej aurze rozgrywa się ostatni dzień alpejskiego Pucharu Świata. Przed zaciętym bojem o klasyfikację slalomową mężczyzn, na andorskie trasy wyjechały panie. Choć stawką była co najwyżej walka o drugą i trzecią lokatę, to zawody są póki co emocjonujące. Otwierający i jak się okazało najlepszy przejazd giganta zaprezentowała Mikaela Shiffrin. Do triumfatorki klasyfikacji generalnej, a także triumfatorki klasyfikacji gigantowej nie potrafiła się zbliżyć żadna zawodniczka. 

Wypadały z trasy tuż po sobie

Drugi czas pierwszego przejazdu należał do Valerie Grenier. Reprezentantka Kanady osiągnęła 0,62 sekundy gorszy czas od Mikaeli. Marta Bassino (+0,63 sek.), która na półmetku jest na trzeciej lokacie, staje się faworytką do awansu na drugie miejsce w klasyfikacji całego sezonu w gigancie pań. Pozostałe narciarki (poza Gut-Behrami) walczące o bycie najlepszą poza Shiffrin gigancistką, popełniła spore błędy. Z trasy wypadły: Petra Vlhova, Federica Brignone i Sara Hector, startujące tuż po sobie.

Co za jazda Maryny!

Polska zawodniczka zaryzykowała i to się jak najbardziej opłaciło. Gąsienicy-Daniel udało się nawet pojechać trzeci sektor szybciej od Mikaeli Shiffrin. Nasza alpejka jest czwarta, do trzeciej pozycji traci tylko dwie setne sekundy, a do drugiej jedną setną więcej. Czy będziemy świadkami najlepszego występu Maryny w karierze? Warto włączyć drugi przejazd o godzinie 12:00, w którym Polka pojedzie jako czwarta od końca.

Wyniki pierwszego przejazdu giganta

Źródło: informacja własna