Alpejski PŚ w Soldeu. Dwóch Niemców na podium, ale to Austriak wygrał zjazd

10:54, 15.03.2023 Marek Cielec Aktualizacja: 14:59, 15.03.2023

Vincent Kriechmayr zwyciężył w finałowym zjeździe sezonu 2022/2023 w alpejskim Pucharze Świata. Dla tego Austriaka to czwarta zjazdowa wygrana w sezonie. Na podium stanęli też Romed Baumann i Andreas Sander. Małą Kryształową Kulę za zjazd już wcześniej zapewnił sobie Aleksander Aamodt Kilde. Zawody te były także pożegnaniem z Pucharem Świata dla Johana Clareya i Travisa Ganonga.

Kriechmayr z wygraną na koniec

Ostatni zjazd w Pucharze Świata 2022/2023 mógłby być pokazem siły zwycięzcy klasyfikacji generalnej, mógłby tez być pożegnalnym zwycięstwem dla Johana Clareya, który właśnie zakończył karierę. Nie wygrali jednak ani oni, ani też mistrz świata w zjeździe i triumfator całego Pucharu Świata, Marco Odermatt. Na pierwszym miejscu w EL Tarter w Andorze zameldował się bowiem Vincent Kriechmayr, który w klasyfikacji zjazdowej zajął drugie miejsce i na więcej i tak nie miał już szans. Wygrana przybliża go jednak do trzeciego miejsca w klasyfikacji generalnej, które wciąż jest w jego zasięgu.

Dobra jazda Niemców

Obok Kriechmayra na podium finałowego zjazdu znalazło się dwóch zawodników reprezentujących Niemcy. Drugie miejsce zajął Romed Baumann, który stracił do Austriaka 0,09 sek. Trzeci, również z niewielką stratą 0,13 sek., był Andreas Sander. Dopełnieniem austriacko-niemieckiej dominacji było czwarte miejsce reprezentanta pierwszego z tych dwóch krajów, Daniela Hemetsbergera (+0,23 sek.).

Pełne wyniki zjazdu

Kilde z Kryształową Kulą

Na czołowych miejscach w klasyfikacji zjazdu nie zaszły żadne wielkie zmiany. Na pierwszym miejscu pozostał Aleksander Aamodt Kilde, na drugim Vincent Kriechmayr, a na trzecim Marco Odermatt. Tuż za tą trójką uplasował się Johan Clarey, który dziś, podobnie jak Odermatt, był poza czołową dziesiątką.

Źródło: własne