Alpejski PŚ w Soldeu. Dominacja Ortlieb i Sejersteda na drugim treningu zjazdu

fot. Andrea Miola ©

Drugi trening zjazdu podczas finałów Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim w Andorze był dla zawodniczek i zawodników ostatnią okazją, aby zapoznać się z trasą przed środowymi zawodami mając cały stok do wyłącznej dyspozycji. Najlepsze czasy uzyskali w nim Norweg Adrian Smiseth Sejersted i Austriaczka Nina Ortlieb. 

fot. Andrea Miola ©

Ortlieb lepsza od mężczyzn

Ostatni zjazd kobiet i mężczyzn w sezonie 2022/2023 w Pucharze Świata odbędzie się na trasie o nazwie Àliga (w miejscowości El Tarter), co w języku katalalońskim oznacza orła. Trasa dla pań i panów jest taka sama, co w formie ciekawostki pozwala też porównać czasy obu płci. Nina Ortlieb, która może legitymować się najlepszym czasem wśród kobiet, uzyskała wynik lepszy od dwóch mężczyzn. Pozostałe zawodniczki byłyby sklasyfikowane niżej niż wszyscy panowie, jako że ich strata do Ortlieb była całkiem spora. Na drugim miejscu sklasyfikowana została Ilka Stuhec, którą od pierwszej lokaty dzieliło 0,64 sek. Trzecia była natomiast Sofia Goggia ze stratą 1,17 sek.

Sejersted daleko przed resztą

Na treningu mężczyzn znów bardzo dobrze spisywał się Marco Schwarz, który w poniedziałek sklasyfikowany był najwyżej. Tym razem to jednak nie on znalazł się na czele, a Adrian Smiseth Sejersted, który zostawił Austriaka w tyle o 0,88 sek. Na pozycji trzeciej uplasował się natomiast Vincent Kriechmayr, który był gorszy od Sejersteda o ponad sekundę (+1,01 sek.).

Wyniki 2. treningu mężczyzn

Wyniki 2. treningu kobiet

Był to już ostatni trening przed zawodami, które odbędą się w środę. Zmagania mężczyzn rozpoczną się o godzinie 10:00, a kobiet o 11:30

Źródło: własne