Alpejski PŚ w Sölden. Rusza nowy sezon w narciarstwie alpejskim. Kiedy startuje Maryna Gąsienica-Daniel? [PROGRAM ZAWODÓW]

fot. PolSKI Mistrz

Coraz bliżej do godziny zero. W weekend rusza nowy sezon Alpejskiego Pucharu Świata. Pucharu, który ma najdłuższą, sięgającą lat 60 tradycję. Nieco krótsza, ale już całkiem szacowna i zachowana też w tym sezonie tradycja to październikowa inauguracja gigantami w Sölden. A skoro gigant, to na starcie nie może zabraknąć Maryny Gąsienicy-Daniel.

fot. PolSKI Mistrz

Austriacki start

Rok temu najlepsi na trasie Rettenbach w tyrolskim Sölden byli Mikaela Shiffrin i Marco Odermatt. Dla obojga okazało się to dobrym prognostykiem. Zarówno Amerykanka, jak i Szwajcar triumfowali na końcu sezonu w klasyfikacji generalnej PŚ. Zdecydowanie nie jest to jednak ulubione miejsce startów naszej znakomitej gigancistki. Maryna nigdy jeszcze nie zdobyła tu punktów. Pora więc na przełamanie złej passy.

Program zawodów

W piątek o 17 odbędzie się spotkanie kapitanów. Zawody rozpoczną się w sobotę, 22 października. O 10 pierwszy przejazd pań z udziałem wspomnianej Gąsienicy-Daniel. Drugi przejazd zaplanowano na 13:05. W niedzielę 23 października na starcie staną panowie. Godziny przejazdów zaplanowano identycznie jak w sobotę.

program zawodów

źródło: własne