Alpejski PŚ w Sölden. Mieli rywalizować, ale kontuzje zatrzymały ich tuż przed startem

fot. Arnt Folvik/IOC Young Reporters / CC BY NC SA

Szwajcarka Melanie Meillard i Austriak Maximilian Lahnsteiner, choć początkowo znaleźli się w składach swoich krajów na zawody alpejskiego Pucharu Świata w Sölden, będą mogli w tym roku obejrzeć je tylko w roli kibiców. Oboje zostali wyeliminowani z udziału w tych zmaganiach przez kontuzje.

fot. Arnt Folvik/IOC Young Reporters / CC BY NC SA

Austriak zakończył sezon

W lepszej sytuacji jest Meillard, która nie jest wprawdzie gotowa na start w Sölden w najbliższy weekend, ale zapewne zobaczymy ją w zawodach Purcharu Świata już niedługo. Szawajcarka dwa tygodnie temu doznała urazu lewego kolana na treningu i nie jest ono jeszcze w pełni gotowe do jazdy na pełnej szybkości. Jak przyznała zawodniczka na konferencji prasowej, będzie oglądać wyścigi zza lini mety i ma zamiar szczególnie dopingować swojego brata Loica, który wystartuje w niedzielę.

Nieco gorszymi informacjami podzielił się Lahnsteiner. Zwycięzca klasyfikacji generalnej Pucharu Europy z ubiegłego sezonu podczas środowego treningu giganta na lodowcu Schnalstal doznał poważnej kontuzji kolana. Wczorajsze badanie w klinice w Hochrum wykazało zerwanie więzadła krzyżowego. Dla 25-latka oznacza to w praktyce koniec sezonu.

Źródło: Blick.ch