Alpejski PŚ w Sölden. Kiedy startuje Maryna Gąsienica-Daniel? Program zawodów

Foto: Stefan Brending

Już w najbliższy weekend 23-24 października rusza alpejski Puchar Świata. Sezon jak  zwykle rozpocznie się od slalomu giganta na austriackim lodowcu Rettenbach w Sölden. Jako pierwsze w sobotę wystartują kobiety, a wśród nich nasza najlepsza zawodniczka Maryna Gąsienica-Daniel oraz będąca jeszcze juniorką Magdalena Łuczak. Za to w niedzielę w bramce startowej pojawią się mężczyźni, ale bez udziału reprezentantów Polski.  

Foto: Stefan Brending

Zielone światło dla organizatorów i kibiców

Już od sezonu 2000/2001  w austriackim Sölden regularnie rozpoczyna się Puchar Świata w narciarstwie alpejskim. Zawody rozgrywane na lodowcu Rettenbach nie zawsze dochodziły do skutku z powodu niesprzyjających warunków atmosferycznych, jednak tym razem ma się obyć przez przeszkód. Po ubiegłotygodniowej kontroli śniegu dyrektor FIS Markus Mayr dał zielone światło na otwarcie PŚ w Austrii.

Pogoda również powinna sprzyjać organizatorom, ponieważ na weekend zapowiadane jest słońce, natomiast w nocy temperatura ma spaść poniżej zera. Zadowoleni będą także kibice, którzy do Sölden wrócą po dwuletniej przerwie. Organizatorzy zadecydowali o sprzedaży 5000 biletów na sobotę i tyle samo na niedzielę.

Gąsienica-Daniel w pierwszej grupie gigantowej

Maryna Gąsienica-Daniel pierwszy raz w karierze otworzy sezon w Sölden startując wśród najlepszych gigancistek na świecie. Kibice z pewnością nie mogą doczekać się startu naszej najlepszej alpejki, która w zeszłym sezonie jeździła fantastycznie i tym samym rozbudziła ich apetyty. Sama Maryna jednak studzi emocje.

– Co będzie, to zobaczymy. Nie myślę o tym, czy mam jakieś rachunki do wyrównania z Sölden. Inni zdążyli tam już trenować, a ja nie miałam okazji. Podchodzę do tego zatem ze spokojem – zaznaczyła w wywiadzie dla Sportsinwinter.pl. Tym razem na starcie wspólnie z zakopianką pojawi się Magdalena Łuczak, która pierwszy raz zmierzy się z trasą gigantową na lodowcu Rettenbach.

Program zawodów PŚ w Sölden

23.10.2021, sobota

10:00 – slalom gigant kobiet, pierwszy przejazd
13:15 – slalom gigant kobiet, drugi przejazd

24.10.2021, niedziela

10:00 – slalom gigant mężczyzn, pierwszy przejazd
13:30 – slalom gigant mężczyzn, drugi przejazd

 

 

Źródła: FIS, informacja własna