Na przyszły weekend zaplanowana jest inauguracja sezonu zimowego. W Austriackim Sölden mają odbyć się tradycyjne giganty mężczyzn i kobiet. W związku z tym odbyła się tam tradycyjne kontrola śniegu. Przyniosła ona pozytywny efekt.

Organizatorzy nie kryją zadowolenia z wyniku kontroli. – Oczywiście jesteśmy bardzo zadowoleni z pozytywnej kontroli śniegu, tor jest już w bardzo dobrym stanie. Jesteśmy bardzo zaawansowani w czasie i do przyszłego tygodnia brakuje tylko ostatnich poprawek. Możemy więc spodziewać się dobrych wyścigów – powiedział prasie Isidor Grüner szef obiektu. Szef sponsoringu w austriackim związku i niegdyś znakomity alpejczyk Mario Reiter chwali organizatorów. – Oczywiście jesteśmy bardzo zadowoleni z pozytywnej kontroli śniegu, tor jest już w bardzo dobrym stanie. Jesteśmy bardzo zaawansowani w czasie i do przyszłego tygodnia brakuje tylko ostatnich poprawek. Możemy więc spodziewać się dobrych wyścigów

Tradycyjna inauguracja

Sölden to tradycyjne miejsce, w którym PŚ jest inaugurowany. Choć w tym roku nie stanie się to w ostatni, a w przedostatni weekend października. Na przyszły weekend zaplanowano zawody kobiet w sobotę (pierwszy przejazd o 10 drugi o 13.05). Panowie pojadą w niedziele (przejazdy o 10 i 13).

źródło: tt.com