Alpejski PŚ: W sezonie 2020/21 alpejczycy wrócą do Lech i Davos

Na stronie FIS pojawił się wstępny projekt kalendarza na sezon 2020/21. Fanów narciarstwa alpejskiego zelektryzuje zapewne fakt, iż pucharowa karuzela wraca po latach do miejscowości, które zostały już zapomniane jako miasta-organizatorzy PŚ: to szwajcarskie Davos i austriackie Lech.

Davos ostatni raz gościło pucharowe zmagania w latach 1984/85. Miasto znane m.in. z biegów narciarskich tym razem zorganizuje slalomy równoległe. Panowie w ogóle w szwajcarskiej miejscowości wystąpią po raz pierwszy. Austriacka miejscowość Lech miała w przeszłości przyjemność gościć i panie, i panów – ale ostatni raz miało to miejsce w sezonie 1994/95 – również i ta miejscowość stanie się areną zmagania slalomu równoległego.

W tym sezonie ze względu na koronawirusa nie doszło do debiutu Chin w roli organizatora Pucharu Świata. Niemniej Państwo Środka, a konkretnie Yanqing dostanie swoją szansę w następnym sezonie. Oczywiście już tradycyjnie rozpocznie się on w ostatni weekend października w Sölden. Finały odbędą się 17-21.03 w Lenzerheide.

Kalendarz prowizoryczny

źródło: własne