Alpejski PŚ w Sestriere: Tessa Worley z drugą z wygraną z rzędu

To był wspaniały dzień dla Francuzów w alpejskim PŚ. Najpierw zwycięstwo w Val d’Isere odniósł Aelxis Pinturault, a godzinę później w Sestriere również w gigancie wygrała Tessa Worley.

Po pierwszym przejeździe w czołówce było bardzo ciasno. W granicach 0,05 sek. straty do liderującej Mikaeli Shiffrin zmieściły się 3 zawodniczki: Tina Weirather (+0,01 sek.), Lara Gut i Tessa Worley (obie 0,05 sek.). Blisko była również rewelacja tego sezonu – Sofia Goggia (+0,12 sek.). Na szóstym miejscu ze stratą 0,43 sek. była Simone Wild, na siódmym Ana Drev (+0,69 sek.), a na ósmym Marta Bassino. Zupełnie w gigancie odnaleźć nie może się na razie Viktoria Rebensburg, która zajmowała 21. miejsce. Jedyna reprezentantka Polski w zawodach – Maryna Gąsienica-Daniel zajęła 51. miejsce wygrywając jedynie z dwiema Argentynkami notując stratę 4,51 sek. do Shiffrin. Aby awansować do drugiego przejazdu można było mieć dziś maksymalnie 2,18 sek. straty. Bardzo dobry przejazd, ale tylko do trzeciego punktu pomiarowego miała Nina Løseth. Po pierwszych trzech fragmentach trasy miała ona lepszy czas o ponad pół sekundy od Shiffrin. Do mety niestety nie dojechała.

Pełne wyniki po 1. przejeździe

Niewielkie różnice w czołówce mogły zwiastować przetasowania w klasyfikacji końcowej. Tak też się stało. Mikaela Shiffrin i Tina Weirather wypadły z podium. Pierwsza skończyła zawody na szóstym miejscu, a druga na czwartym. Tessa Worley pojechała w drugim przejeździe najszybciej i drugi raz z rzędu mogła cieszyć się z wygranej w slalomie gigancie, bowiem wygrała ona również poprzednie zawody w Killington. Na drugie miejsce przeskoczyła Sofia Goggia (+0,15 sek.). Dla Włoszki to już czwarte miejsce na podium w tym sezonie. Pod tym względem równać się z nią może tylko Lara Gut, która uplasowała się na trzecim miejscu (+0,29 sek.). Piąte miejsce zajęła Marta Bassino, siódme Simone Wild, ósme Stephanie Brunner, dziewiąte Ana Drev, a dziesiąte Méllanie Meillard.

Pełne wyniki po 2. przejeździe

Jutro w Sestriere panie będą ścigać się w slalomie. To doskonała szansa dla Shiffrin, aby odskoczyć w klasyfikacji generalenj Larze Gut, która zbliżyła się do niej już na 8 punktów. Gut jednak również wystartuje i będzie starała się zminimalizować straty.