Alpejski PŚ w Sestriere: Shiffrin znów najlepsza w slalomie

fot. Meribel Tourisme

fot. Méribel Tourisme / CC BY NC ND
fot. Méribel Tourisme / CC BY NC ND

Podobno wszystko ma swój koniec, jednak końca zwycięstw Mikaeli Shiffrin w slalomie nadal nie widać. Dziś w Sestriere odniosła 11. z rzędu zwycięstwo w slalomie PŚ.

Shiffrin startowała jako pierwsza, objęła oczywiście prowadzenie, którego żadna z rywalek nie potrafiła jej odebrać. Przewaga amerykańskiej alpejki nad drugą Veroniką Velez-Zuzulovą (+0,12 sek.) nie była jednak tak duża jak zazwyczaj, co dawało nadzieję Słowaczce na skuteczny atak w drugim przejeździe. Trzecie miejsce zajmował Frida Hansdotter (+0,30 sek.), czwarte Petra Vlhova, piąte Wendy Holdener, a szóste Sarka Strachova. Kolejny dobry występ zaliczyła najmłodsza spośród startujących Méllanie Meillard, która była 9. Przed nią znalazły się jeszcze Michelle Gisin na miejscu 7. i Nina Løseth na 8. W dziesiątce zmieściła się jeszcze Maren Skjøld. Po raz pierwszy w karierze w najlepszej 30. znalazła się Serbka Nevena Ignjatović sklasyfikowana na 29. miejscu. Serbia jako osobne państwo nie ma jak na razie bogatej historii jeśli chodzi o narciarstwo alpejskie. Najbardziej utytułowaną serbską alpejką jest Jelena Lolović, która punktowała 9 razy w PŚ.

Pełne wyniki 1. przejazdu

Z czołowej dziesiątki po pierwszym przejeździe 8 zawodniczek zdołało w w niej pozostać po drugich przejazdach. Wypadły z niej Meillard (11. miejsce) i Skjøld (13. miejsce), a awansowały Maria Pietilä-Holmner (8. miejsce) i Bernadette Schild (10. miejsce). Drobne przetasowania doprowadziły do sytuacji, w której układ zawodniczek na podium był taki sam jak w poprzednim slalomie w Killington. Zwyciężyła Mikaela Shiffrin notując najlepszy czas również w drugim przejeździe. Drugie miejsce zajęła Zuzulová, która straciła do Shiffrin 1,09 sek. Trzecia była Wendy Holdener (+1,21 sek.), która już po raz trzeci w tym sezonie stanęła na podium. Frida Hansdotter przesunęła się o jedno miejsce w dół na pozycję czwartą. Na piątym miejscu zawody zakończyła Nina Løseth, na szóstym Michelle Gisin, na siódmym Petra Vlhová, na dziewiątym Sarka Strachová.

Pełne wyniki po 2. przejeździe

W następny weekend panie będą ścigać się w Val d’Isere w superkombinacji, zjeździe i supergigancie.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.