Alpejski PŚ w Sestriere. Maryna Gąsienica-Daniel wraca do gry. W sobotę kolejny gigant (lista startowa)

fot. PZN

Po bardzo dobrym rozpoczęciu sezonu Maryny Gąsienicy-Daniel czas na kolejne emocje związane z narciarstwem alpejskim. Już jutro o 10:30 rozpoczną się zmagania najlepszych zawodniczek świata w gigancie. Zobaczymy w nich dwie reprezentantki Polski.

fot. PZN

Jako pierwsza do rywalizacji przystąpi reprezentantka gospodarzy, Włoszka Marta Bassino. Jako druga na starcie pojawi się Tessa Worley. Zwyciężczyni ostatnich zawodów – Lara Gut-Behrami – wystartuje z 12. numerem. Mikaela Shiffrin, jedna z faworytek, wyruszy jako trzecia, a jej największa rywalka – Petra Vlhova – jako szósta. W sumie na starcie zobaczymy 65 zawodniczek.

Dwie Polki na starcie

Maryna Gąsienica-Daniel rozbudziła nasze, uśpione przez okres przygotowawczy, oczekiwania swoim drugim przejazdem w poprzednich zawodach giganta. Polka awansowała dzięki niemu z 20. na 8. pozycję. Nasza zawodniczka na starcie pojawi się jutro z numerem 15. Oznacza to, że wciąż będziemy ją oglądać w najwyższej grupie startowej. Nasza druga reprezentantka – Magdalena Łuczak – stanie na starcie jako 48. Rywalizacja rozpocznie się o 10:30. Transmisja w Eurosporcie.

Pełną listę startową znajdziecie TUTAJ.

Źródło: Informacja własna

Piotr Wojtaszczyk