Alpejski PŚ w Semmering. Poświąteczny gigant. Maryna Gąsienica-Daniel na starcie (lista startowa)

fot. PZN

Przed nami trzeci slalom gigant kobiet w sezonie Pucharu Świata 2022/2023. Tym razem rywalizacja przenosi się do austriackiego ośrodka narciarskiego Semmering. Tuż po świętach o dobry wynik powalczy Maryna Gąsienica-Daniel. Polka zamknie pierwszą grupę startową.

fot. PZN

Zdecydowanie najlepsza polska alpejka może mówić o dość pechowym początku gigantowych zmagań w sezonie 2022/2023.  W pierwszym slalomie gigancie w Killington Gąsienica-Daniel miała nieco słabszy pierwszy przejazd, w którym najprawdopodobniej nie zadziałały narty. Znakomita druga część zawodów w USA dała jej awans na ósmą lokatę i potwierdzenie, że wszystko zmierza w dobrym kierunku.

Po najlepszy wynik w sezonie

W Sestiere z kolei Maryna jechała w pierwszym przejeździe świetnie, ale popełniła błąd i wypadła z trasy. Teraz nadchodzi trzecia okazja na dwa przejazdy na wysokim poziomie. W Semmering, gdzie 28-latka startowała w 2018 roku i zajęła 19. miejsce, wystartuje z numerem 15. Tym samym zamknie pierwszą grupę startową, którą z kolei otworzy jedna z głównych faworytek do najwyższych miejsc w poświątecznych zawodach – Mikaela Shiffrin.

Amerykanka była jednak daleko od podium w pierwszych dwóch gigantach tego sezonu. W Killington była dopiero trzynasta, Sestriere zaś szósta. Teraz z pewnością też nie będzie jej łatwo o lokatę w TOP3, bo zagrozić może jej wiele zawodniczek na czele z Włoszkami – Federicą Brignone (nr startowy) i Martą Bassino (3) – Petrą Vlhovą (5) czy Sarą Hector (7).

Początek pierwszego przejazdu zaplanowano na 27 grudnia na godzinę 10:00. Drugi przejazd ma rozpocząć się trzy godziny później.

lista startowa

źródło: własne