Alpejski PŚ w Semmeringu: Panie wracają po świątecznej przerwie. Wystartują dwie Polki

fot. Alicja Kosman / PZN

fot. Alicja Kosman / PZN

Alpejski Puchar Świata kobiet przenosi się do Semmeringu. W tej austriackiej miejscowości panie powalczą w konkurencjach technicznych. Jutro odbędzie się slalom gigant a w sobotę slalom. Czy to będzie show jednej aktorki? Kto jest w stanie powstrzymać Mikaelę Shiffrin?

Niewielki austriacki kurort narciarskich Semmering będzie gościł w ten weekend najlepsze narciarki alpejskie świata. To atrakcyjna miejscowość, którą zamieszkuje ledwie kilkaset osób. Jednak swoje walory turystyczne, ale przede wszystkim sportowo-rekreacyjne, wykorzystuje na wszelkie możliwe sposoby. Puchar Świata kobiet gości tu regularnie, chociaż ostatnie zmagania rozegrana tutaj nie rok temu, tylko w grudniu 2016 roku. Najlepsze wspomnienia z tamtego czasu ma Mikaela Shiffrin, która wygrała oba rozgrywane wówczas slalomy giganty. Tym razem tę konkurencję zaplanowano na jeden dzień. Rywalizacja w gigancie odbędzie się jutro a Shiffrin jest ponownie główną faworytką do wygranej. Amerykanka wygrała ostatnio slalom gigant w Courchevel i bardzo trudno będzie ją pokonać w Austrii. Walkę podjąć powinny jednak Viktoria Rebensburg oraz Tessa Worley, które we Francji zajęły dwa pozostałe miejsca na podium. Skreślać nie powinniśmy takich zawodniczek jak Wendy Holdener, Petra Vlhova, Federica Brignone czy Frida Hansdotter. Pierwszy przejazd zaplanowano na 10:30. Finał rozpocznie się trzy godziny później. W stawce startujących zawodniczek nie zabraknie naszej najlepszej gigancistki, którą bez dwóch zdań jest obecnie Martna Gąsienica-Daniel. Polka jest aktualną liderką klasyfikacji tej konkurencji w Pucharze Europy. Awansowała także na 31 miejsce w gigantowym rankingu FIS punktów. Dzięki temu Polka pojedzie dość szybko, bo z 33 numerem startowym.

Lista startowa giganta

Podobne nazwiska liczyć powinny się w sobotnim slalomie. Program tych zmagań jest identyczny, jak rozgrywanego dzień wcześniej giganta. Na pierwszy przejazd organizatorzy zaproszą alpejki na 10:30. O 13:30 odbędzie się druga runda, po której poznamy najlepszą zawodniczkę. Tu także faworytką będzie Mikaela Shiffrin, która wygrała tej zimy wszystkie rozegrane do tej pory slalomy (cztery). Pokonać Amerykankę postara się Petra Vlhova. Słowaczka w Courchevel przegrała z Mikaelą zaledwie o 0,04 sek., a w każdym slalomie tego sezonu zajmowała drugą pozycję. W klasyfikacji tej konkurencji na trzecim miejscu jest Wendy Holdener, która ani razu tej zimy nie znalazła się poza czołową szóstką a raz stanęła na podium. W slalomie zobaczymy także powracającą do sportu po kontuzji Sabinę Majerczyk.

Lista startowa slalomu

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.