Alpejski PŚ w Semmering. Gisin po raz pierwszy

Slalomowa dominacja duetu Vlhová-Shiffrin przerwana. Michelle Gisin wygrała kończące rok 2020 zawody Pucharu Świata alpejek w Semmering.

W pierwszym przejeździe Mikaela Shiffrin wygrała tylko o 0,02 s z Gisin. Za nimi uplasowały się dwie Kathariny z Austrii – Liensberger (+0,32 s) i Truppe (+0,53 s). Dopiero szósta była podwójna triumfatorka z Levi, Petra Vlhová, tracąc do swojej największej slalomowej rywalki 0,89 s. Druga odsłona wydawała się bardzo udana w wykonaniu Słowaczki, jednak szybko okazało się, że porównanie do Norweżek Kristin Lysdahl i Marii Therese Tviberg było złudne.

Vlhová wprawdzie zyskała dwie pozycje nad Wendy Holdener i wspomnianą Truppe, jednak Liensberger dołożyła jej w sumie dwóch przejazdów aż 1,25 s. Jeszcze w trakcie przejazdu Gisin wydawało się, że Austriacy w końcu – i to na własnym terenie – doczekają się slalomowego zwycięstwa w Pucharze Świata, jednak Szwajcarka wygrała z reprezentantką gospodarzy o 0,11 s. Zawiodła też Shiffrin, która po imponującym starcie zgubiła rytm i do mety dojechała ze stratą 0,57 s do Gisin, wygrywając jednak ze swoją największą rywalką i stając na najniższym stopniu podium.

Okazja do rewanżu już trzeciego dnia nowego roku – wówczas w Zagrzebiu ponownie alpejki zmierzą się z najbardziej techniczną konkurencją narciarstwa alpejskiego.

PEŁNA KLASYFIKACJA KOŃCOWA

 

źródło: inf. własna