Alpejski PŚ w Semmering. Gąsienica-Daniel w czołówce pierwszego przejazdu, Łuczak bez awansu

fot. Andrea Miola ©

Szwajcarka Lara Gut-Behrami prowadzi po pierwszym przejeździe drugiego przejazdu slalomu giganta w Semmering. Dobrze spisała się tym razem Maryna Gąsienica-Daniel, która zajmuje dobre ósme miejsce. Niestety kwalifikacji do drugiego przejazdu nie uzyskała Magdalena Łuczak. 

fot. Andrea Miola ©

Maryna powraca do czołówki

Pierwszy gigant alpejskiego Pucharu Świata w Semmering nie był zbyt szczęśliwy dla Maryny Gąsienicy-Daniel, która dość szybko wypadła w nim z trasy pierwszego przejazdu. Kolejny dzień rozpoczął się dla polskiej zawodniczki o wiele lepiej, bo po pierwszym przejeździe zajmuje ona ósme miejsce, tracąc 1,60 sek. do będącej na pozycji liderki Lary Gut-Behrami. Na wirtualne podium załapały się także Mikaela Shiffrin, która jest druga (+0,22 sek.) i Marta Bassino (+0,81 sek.) zajmująca trzecie miejsce.

Łuczak o pół sekundy od awansu

Niestety do drugiego przejazdu nie zdołała awansować druga z reprezentantek Polski, Magdalena Łuczak. Zanotowała ona stratę 3,87 sek. do Gut-Behrami, co dało jej 36. pozycję. Aby zakwalifikować się do kolejnej części zawodów, Polka musiałaby uzyskać czas o 0,52 sek. lepszy. Drugi przejazd rozpocznie się o godzinie 13:00, a jako pierwsza wystartuje w nim reprezentantka Albanii, Lara Colturi, która zajmuje na półmetku 30. miejsce.

Pełne wyniki 1. przejazdu

Źródło: własne