Alpejski PŚ w Semmering. Amerykanka na prowadzeniu. Maryna Gąsienica Daniel po raz drugi w tym sezonie nie kończy przejazdu

screen - Eurosport

Najlepsze alpejski świata po raz trzeci w tym sezonie rywalizują w slalomie gigancie.  Liderką klasyfikacji w tej dyscyplinie po dwóch konkursach jest Marta Bassino. Tym razem miejscem rywalizacji pań jest austriackie Semmering.  Po pierwszym przejeździe prowadzi Mikaela Shiffrin, która rewelacyjnie przejechała górną część trasy.

screen – Eurosport

Słaby występ Polek

Niestety nasze zawodniczki nie będą dobrze wspominać dzisiejszych zawodów. Maryna Gąsienica Daniel po raz drugi w tym sezonie nie ukończyła przejazdu. Polka po przejechaniu pierwszego sektora miała 0,45 s. straty do prowadzącej Amerykanki. Niestety nasza zawodniczka nie poradziła sobie na stromej części i wypadła z trasy. Magdalena Łuczak zajęła miejsce  41 ze stratą 4,85 s. do liderki. Oznacza to, że nie zobaczymy jej w drugim przejeździe.

Amerykanka na prowadzeniu

W pierwszym przejeździe najlepiej poradziła sobie liderka Pucharu Świata Mikaela Shiffrin. Ciekawie przedstawia się sytuacja za plecami Amerykanki. Druga Petra Vlhova traci do liderki  0,72 s, a trzecia Tessa Worley 0,73 s. Do walki o podium na pewno włączy się także Valerie Grenier, która do drugiej Słowaczki ma jedynie 0,04 s. straty.

Drugi przejazd jest zaplanowany na godzinę 13:00.

Wyniki pierwszego przejazdu

Żródło: Informacja własna