Alpejski PŚ w Schladming. Dziś nocna rywalizacja (lista startowa)

fot. Andrea Miola ©

Nocny slalom w Schladming to ważny element rywalizacji pucharowej. Dziś na starcie stanie 71. zawodników, z których całkiem spora liczba może myśleć o świetnym wyniku. Nie zabraknie dziś na starcie też polskiego akcentu.

fot. Andrea Miola ©

Bułgar w pierwszej grupie

Pierwsza grupa slalomowa to zawodnicy bardzo klasowi i prezentujący wyrównany poziom. Wśród nich pierwszy raz znalazł się Bułgar – to oczywiście Albert Popow, który wystartuje z nr 12. Nie będzie miał łatwo. Przed nim bowiem pojedzie cała plejada. Zacznie Henrik Kristoffersen z Norwegii, który jest w świetnej formie. Nr 2 to Manuel Feller z Austrii – on po tym jak zawalił sobie drugi przejazd w Kitz będzie chciał wziąć rewanż. Nr 3 to Daniel Yule, który dla odmiany wspaniale pokazał się na wspomnianej trasie. Lider klasyfikacji slalomowej Lucas Braathen ma nr 4.

Nr 5 to równy i świetny Niemiec Linus Strasser. Szwajcar Loic Meillard pokazuje się w tym sezonie jako wspaniały slalomista, ale też jako zawodnik bardzo wszechstronny. Mistrz olimpijski z Francji – Clement Noel – ma nr 7. Drugi w niedzielnym slalomie doświadczony Brytyjczyk Dave Ryding pojedzie jako ósmy. Do formy wracają też Austriak Marco Schwarz (nr 9) i Szwajcar Ramon Zenhaeusern (nr 10). Przed i po Popowie pojedzie dwóch bardzo dobrych Norwegów – mistrz świata Sebastian Foss-Solevaag (nr 11) i nieobliczalny Atle Lie McGrath (nr 13). W pierwszej grupie mamy też Włocha (Tomasso Sala – nr 14) i Francuza (Alexis Pinturault – nr 15).

Dalej nie znaczy gorzej

Niemniej wymienność między pierwszą, a drugą grupą jest na tyle duża, że następni zawodnicy są niemal tak samo mocni i tak samo klasowi. Adrian Pertl (nr 16) z Austrii to wicemistrz świata. Alex Vinatzer z Włoch (nr 17) często wypada z trasy, ale jak dojeżdża to jest zwykle wysoko. Johannes Strolz (nr 18) również zbyt często bierze między nogi tyczki i zalicza bliskie spotkania z podłożem, ale to wicemistrz olimpijski. Wymieniać można długo. Więc zrobimy tylko krótki kurs niemal na koniec listy startowej. Z nr 68 pojedzie Polak – Piotr Habdas.

lista startowa

źródło: wiadomość własna