Alpejski PŚ w Schladming. Clement Noel wygrywa po fenomenalnym drugim przejeździe

Rolandhino1, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

Po zawodach w Kitzbuehel najlepsi narciarze świata dalej rywalizują w Austrii. Tym razem zawodnicy zmierzyli się w nocnym slalomie w Schladming, który stał się nieodłączną częścią Pucharu Świata. Na austriackim stoku najlepszy okazał się Clement Noel . Tuż za nim na drugiej pozycji dojechał Szwajcar Ramon Zenhaeusern. Z trzeciego miejsca może się cieszyć  lider klasyfikacji slalomowej Lucas Braathen

Nocny przejazd w Schladming dostarczył nam wielu emocji. Najlepszy dziś okazał się Francuz Clement Noel, który awansował z siódmego miejsca po pierwszym przejeździe na pierwsze. Drugi w dzisiejszej rywalizacji był Ramon Zenhaeusern, który przegrał ze zwycięzcą zawodów o jedyne 0,11 s. Na trzecim miejscu dojechał Lucas Braathen. Dzięki temu powiększył on swoją przewagę w klasyfikacji slalomowej nad swoim rodakiem Henrikiem Kristoffersenem, który był liderem po pierwszym przejeździe. Niestety błąd w drugim zjeździe kosztował Norwega dużą  stratę i ostatecznie zakończył on rywalizację na 11 pozycji.

Po za podium

Drugi przejazd przyniósł duże zmiany w ostatecznej klasyfikacji dzisiejszych zawodów. Austriak Manuel Feller który po pierwszym zjeździe zajmował drugie miejsce ostatecznie musiał zadowolić się drugim miejscem. Szwajcar Loic Meillard podzielił los Austriaka i spadł z trzeciej pozycji na czwartą. Dobry występ zanotowali zawodnicy z Półwyspu Iberyjskiego.  Na 15 miejscu był Joaquim Salarich. Swój najlepszy wynik w karierze wywalczył Juan Del Campo, który był dziś 22. Co ciekawe poprawił on swój najlepszy rezultat który zdobył również w Schladming w 2019 r. Wtedy Hiszpan zajął 24 pozycję. Niestety jedyny Polak  w całej stawce Piotr Habdas nie ukończył pierwszego przejazdu.\