Alpejski PŚ w Santa Caterina: Pinturault najlepszy w kombinacji

16:02, 29.12.2016 Mateusz Król Aktualizacja: 22:30, 29.12.2016

Plamen Velev
/ CC BY NC ND

Za nami pierwsza w sezonie kombinacja alpejska, triumfował w niej, tak jak w zeszłym roku, Alexis Pinturault. Były to ostatnie zawody w 2016 roku, kolejne będą miały miejsce 5 stycznia w Zagrzebiu.

Podczas supergiganta najlepszy okazał się Aleksander Aamodt Kilde, który nad drugim Marcelem Hirscherem miał 0,79 sekundy przewagi. Trzeci Pinturault był 0,05 sekundy za Austriakiem. Mauro Caviezel, ze Szwajcarii uplasował się na czwartym miejscu (+1,12), a na piątym miejscu był Dominik Paris, który tracił o jedną setną sekundy więcej niż Szwajcar. Szósty na metę dojechał Kjetil Jansrud ze stratą 1,36 sekundy. Polak, Maciej Bydliński, dojechał jako przedostatni, natomiast drugi z naszych rodaków, Michał Kłusak, nie wystartował. Podczas supergiganta z trasy wypadło aż 25 zawodników.

Pełne wyniki pierwszego przejazdu

W slalomie wszystkich zawodników pokonał Alexis Pinturault, który miał najlepszy czas i tym samym zwyciężył. Na drugim miejscu uplasował się Marcel Hirscher, był on jedynym Austriakiem w pierwszej dziesiątce. Hirscher stracił 0,34 sekundy do Francuza. Na trzecim miejscu stanął Aleksander Aamodt Kilde ze stratą 1,13 sekundy do triumfatora. 0,74 sekundy stracił do podium Justin Murisier, był to jego najlepszy występ w karierze. Dwie sekundy starty zanotował Victor Muffat-Jeandet, który był szósty. Maciej Bydliński ukończył slalom na ostatnim miejscu. Z trasy wypadło tym razem czterech zawodników, w tym Dominik Paris i Kjetil Jansrud.

Następne zawody odbędą się w Zagrzebiu dopiero w Nowym Roku. Slalom jest tam planowany piątego stycznia.

źródło: fis-ski.com