Alpejski PŚ w Santa Caterina: Jansrud kolejny raz najlepszy

13:53, 27.12.2016 Mateusz Król

Za nami supergigant w Santa Caterina, po raz kolejny triumfował Kjetil Jansrud, który umocnił się tym samym na pozycji lidera w klasyfikacji gigancistów. Polak, Maciej Bydliński, nie ukończył przejazdu.

Po raz kolejny w tym sezonie w supergigancie zwyciężył Kjetil Jansrud, który nad drugim Hannesem Reicheltem miał 0,6 sek. przewagi. Dominik Paris powrócił na podium superG, po nieudanym starcie w Val Gardenie. Włoch stracił do drugiego miejsca jedyne 0,05 sekundy. Trzeci zawodnik klasyfikacji supergiganta dojechał na metę czwarty. Aleksander Aamodt Kilde do podium stracił 0,34. Ex aequo na piątym miejscu (+1,24) uplasowali się Josef Ferstl oraz Max Franz. Mauro Caviezel na metę dojechał na siódmym miejscu, ze stratą 1,41 sek.  Kolejny dobry występ zanotował Amerykanin, Thomas Biesemeyer, który był ósmy (+1,43). Na dziewiątym miejscu uplasował się kolejny Norweg, Adrian Smiseth Sejersted, ze stratą 1,44 sekundy. Pierwszą dziesiątkę zamknął Vincent Kriechmayr (+1,45). Jedenastu zawodników nie ukończyło przejazdu, w tym Carlo Janka oraz nasz reprezentant, Maciej Bydliński.

Już jutro w Santa Caterina odbędzie się zjazd, a pojutrze pierwsza w sezonie kombinacja.

źródło: fis-ski.com