Alpejski PŚ w Sankt Moritz. Zagrożenie lawinowe nie pozwala na niedzielne zawody

fot. redaktion.estm.ch

W sobotni poranek pisaliśmy, że na pierwsze zawody super G kobiet, będziemy musieli czekać co najmniej od niedzieli. Niestety, w cierpliwość musimy uzbroić się na dłuższy okres. W Sankt Moritz jest zagrożenie lawinowe, przez co jutro ścigania także nie będzie.

fot. redaktion.estm.ch

 Śnieg jest naturalnie potrzebny do rozgrywania narciarstwa alpejskiego, ale jego nadmiar nikogo nie cieszy. Szczególnie wtedy, kiedy pojawia się zagrożenie lawinowe. Takowe pojawia się właśnie w rejonach Sankt Moritz, gdzie najlepsze alpejki chciały walczyć w supergigancie. Niestety, to nie udało się w sobotę, i nie powiedzie się też w niedzielę.

Złe wieści … Ze względu na duże zagrożenie lawinowe z powodu opadów śniegu w całej Engadynie, WSL Institute for Snow and Avalanche Research SLF w Davos zdecydował o zamknięciu terenów narciarskich w Górnej Engadynie, a tym samym w St. Moritz. W wyniku tej decyzji jutrzejszy (6 grudnia 2020 r.) wyścig kobiet super G został odwołany – informują organizatorzy.

Kolejne zmagania w supergigancie kobiet zaplanowane są na 20 grudnia. Wówczas Puchar Świata zagości w Val d’Isere. Wtedy odbędą się także pierwsze zjazdy w tym sezonie.

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj