Alpejski PŚ w Sankt Moritz: Z nadziejami na dobry rezultat Maryny Gąsienicy-Daniel przed kombinacją (lista startowa)

fot. Alicja Kosman / PZN

fot. Alicja Kosman / PZN

Weekend z Pucharem Świata w Sankt Moritz trwa. Po dzisiejszym supergigancie jutro rozegrana zostanie kombinacja alpejska, której ostatecznie nie udało się rozegrać w piątek. Na starcie zobaczymy 67 zawodniczek, w tym reprezentantkę Polski.

Po piątkowej próbie rozegrania kombinacji alpejskiej organizatorzy po pierwszym, wyjątkowo slalomowym, przejeździe ze względu na złe warunki panujące na trasie w Sankt Moritz zadecydowali odwołać całkowicie konkurencję. Mimo to, wszystkim bardzo zależy na rozegraniu kombinacji alpejskiej, gdyż po odwołaniu tej piątkowej, w kalendarzu Pucharu Świata zostałaby tylko jedna, które rozegrana zostanie 4 marca 2018 roku w Crans-Montanie.

Po długich obradach organizatorzy doszli do wniosku, że tę piątkową kombinację rozegrają w zamian za supergigant w niedzielę.

Pomimo problemów z warunkami atmosferycznymi, które utrudniają organizatorom przeprowadzanie weekendowych zawodów w Sankt Moritz mamy nadzieję, że jutrzejsze konkurencje odbędą się bez większych problemów.

Rywalizacja w zawodach Pucharu Świata pań jest w tym sezonie tak nieprzewidywalna, że trudno przewidzieć, która narciarka może powalczyć o zwycięstwo w jutrzejszej kombinacji. Jednakże wiadomo, że tej zimy niezwykle mocna jest Mikaela Shiffrin, która od początku tego sezonu we wszystkich zawodach Pucharu Świata plasowała się w czołowej dziesiątce. Dopiero dziś uplasowała się na 20. pozycji w supergigancie. Bez dwóch zdań mocne będą Szwajcarki, które mają pole do popisu przed swoją publicznością. Zarówno Wendy Holdener, jak i Michelle Gisin w ubiegłym roku podczas rozgrywanych Mistrzostw Świata w Sankt Moritz zdobyły medale w kombinacji alpejskiej. Mistrzynią Świata została wówczas Holdener, a srebro zdobyła Gisin, która w dzisiejszej rywalizacji również uplasowała się na drugiej pozycji. Obie zawodniczki dzieliła różnica 0,05 sek.

Warto przypomnieć, że przed odwołaniem kombinacji, po pierwszym slalomowym przejeździe na 27. pozycji sklasyfikowana została reprezentantka Polski Maryna Gąsienica-Daniel, która do liderki traciła 3,94 sek. Polka dotychczas tylko jeden raz plasowała się w czołowej trzydziestce zawodów Pucharu Świata, było to w lutym tego roku w Crans-Montanie, gdzie zajęła 26. miejsce w tejże konkurencji. Kto wie, może Marynie uda się jutro powtórzyć wynik sprzed kilku miesięcy, albo i lepiej – poprawić go i po raz drugi w karierze zapunktować w pucharowych zawodach.

W jutrzejszej kombinacji alpejskiej wystąpi 67 zawodniczek. Maryna Gąsienica-Daniel pojedzie z numerem 61.

Pełna lista startowa

Pierwszy przejazd supergiganta do kombinacji alpejskiej rozpocznie się o godz. 10:30. Drugi przejazd slalomowy zaplanowano na godz. 13:30.

Program PŚ w Sankt Moritz 2017 (transmisje TV)

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.