Alpejski PŚ w Sankt Moritz. Prawdziwa dominacja! Goggia najlepsza w drugim treningu zjazdu

Foto: Stefan Brending

Sofia Goggia wygrała czwartkowy trening przed weekendowymi zjazdami rozgrywanymi w ramach alpejskiego Pucharu Świata w szwajcarskim Sankt Moritz. Włoszka nie dała żadnych szans rywalkom. Drugie i trzecie miejsce zajęły Lara Gut-Behrami i Ragnhild Mowinckel. Panie do triumfatorki straciły ponad sekundę.
Foto: Stefan Brending

Po rywalizacji w konkurencjach technicznych w Sestiere nadszedł czas by do ścigania wróciły specjalistki od długich nart. W czwartek odbył się drugi i zarazem ostatni trening przed zjazdami. W pierwszym niespodziewanie triumfowała Isabella Wright z USA. Jednak podczas próby generalnej trudno było już mówić o sensacjach.

Goggia i długo nic

W czwartkowym treningu triumfowała zdecydowana faworytka zmagań – Sofia Goggia. O ile taki rezultat nie powinien nikogo dziwić, o tyle przewaga nad rywalkami już tak. Włoszka uzyskała najlepsze międzyczasy na trzecim i czwartym odcinku. Linię mety przecięła z czasem 1:29:19. Jej przewaga na drugą Larą Gut-Behrami wyniosła 1,10 sek. Trzecia była Ragnhild Mowinckel ze stratą 1,11 sek. do zwyciężczyni.

Na kolejnych miejscach również próżno było szukać mniej znanych nazwisk. Czwarte miejsce wywalczyła powracająca do formy Ilka Stuhec, piąte Mirjam Puchner, szóste Elena Curtoni, a siódme Nina Ortlieb. Czołową ósemkę uzupełniła kolejna Austriaczka Cornelia Huetter. Dopiero 30. była Isabella Wright, czyli triumfatorka pierwszego treningu.

Czy Sofia Goggia potwierdzi swoją dominację w zawodach? Start do pierwszego zjazdu w piątek o godzinie 10:30.

PEŁNE WYNIKI

Źródło: informacja własna