Alpejski PŚ w Sankt Moritz. Pierwszy super G kobiet został odwołany

fot. Nicolas Garcia / CC BY NC SA

Na pierwsze w tym sezonie zawody alpejskiego Pucharu Świata kobiet w supergigancie będziemy musieli jeszcze trochę poczekać. Zaplanowany na dziś zawody, które miały odbyć się w szwajcarskim Sankt Moritz zostały odwołane z powodu silnego wiatru i opadów śniegu. Kolejna próba na przeprowadzenie zmagań nastąpi w niedzielę. 

fot. Nicolas Garcia / CC BY NC SA

W tym roku w Sankt Moritz miały odbyć się dwa wyścigi. Jeszcze kilka miesięcy temu w programie był gigant równoległy, ale zmiany wywołane epidemią koronawirusa spowodowały, że tę konkurencję usunięto z kalendarza i zastąpiono ją supergigantem, w efekcie mieliśmy być świadkami podwójnej rywalizacji w super G. Wiadomo już, że pierwszy wyścig supergigantowy nie dojdzie do skutku. Będące w programie na sobotę zawody zostały odwołane z powodu silnego wiatru i obfitych opadów śniegu.

Start rywalizacji planowano na godzinę 11:30, jednak organizatorzy trzymali wszystkich w niepewności i nie podawali co pół godziny nowych komunikatów, a jeszcze przed godziną 8 rano podjęli decyzję, że do zmagań na trasie Engiadina dziś nie dojdzie. Kolejna szansa na przeprowadzenie zawodów będzie mieć miejsce w niedzielę o 11:30.

Źródło: FIS