Alpejski PŚ w Sankt Moritz. Maryna Gąsienica-Daniel zaczyna sezon na długich nartach (lista startowa)

fot. PolSKI Mistrz

Przed nami drugi supergigant pań w sezonie Pucharu Świata 2022/2023. Po raz pierwszy tej zimy we wspomnianej konkurencji zobaczymy Marynę Gąsienicę-Daniel. Polka pojedzie z numerem 47 w stawce 59 zawodniczek. 

fot. PolSKI Mistrz

Do tej pory podczas obecnego sezonu zawody w supergigancie kobiet odbyły się raz. W Lake Louise triumf odniosła Corinne Suter, druga była Cornelia Huetter, a trzecia Ranghild Mowinckel. Wtedy najlepsze trzy alpejki zmieściły się w 0,16 sekundy. Podczas zmagań w Kanadzie nie oglądaliśmy Maryny Gąsienicy-Daniel. Tym razem jednak, przy okazji zawodów w szwajcarskim Sankt Moritz, Polka zdecydowała się na start na długich nartach.

Po kolejne punkty Maryny

Gąsienica-Daniel ma na swoim koncie cztery lokaty w TOP30 w supergigancie. Jeden z tych wyników został osiągnięty przez nią właśnie w Sankt-Moritz. W ubiegłym roku była tam dwudziesta dziewiąta. Do tej pory najlepiej w karierze Maryna spisała się w Lenzerheide, gdzie w końcówce sezonu uplasowała się na wysokiej szesnastej lokacie.

28-latka do niedzielnych zawodów przystąpi z numerem czterdziestym siódmym. Rywalizację otworzy Ramona Siebenhofer. Z dwójką na plastronie pojedzie Jasmine Flury, a trójką Cornelia Huetter. Jako szóstą w zawodach zobaczymy liderkę klasyfikacji supergiganta Suter, siódmą zaś Mikaelę Shiffrin, której, tak jak Maryny, nie oglądaliśmy w Lake Louise. Zaraz za Amerykanką wyruszy Sofia Goggia. Włoszka świetnie czuje się w Sankt Moritz – ma już na koncie 1 i 2 pozycję w zjeździe. Z numerem jedenastym zobaczymy Ranghild Mowinckel, a trzynastym mistrzynię olimpijską Larę Gut-Behrami.

Lista startowa

Źródło: informacja własna

Obserwuj