Alpejski PŚ w Sankt Moritz. Czas na drugi zjazd pań (lista startowa)

Foto: Stefan Brending

Już w sobotę najlepsze alpejki świata zmierzą się po raz drugi w zjeździe na trasie w Sankt Moritz. Będzie to drugi z trzech zaplanowanych w Szwajcarii zawodów. W piątek najlepsza okazała się Elena Curtoni, dla której było to trzecie w karierze zwycięstwo w Pucharze Świata i pierwsze w tym sezonie.  Zawody rozgrywane były w trudnych warunkach, przy mgle i padającym śniegu.  Kto zwycięży w sobotę i czy pogoda pozwoli zawodnikom na wyrównaną rywalizację?

Foto: Stefan Brending

Dominacja Włoszek

Piątkowe zawody na pewno dobrze zapamiętają reprezentantki Włoch. Elena Curtoni zwyciężyła, a jej rodaczka Sofia Goggia była druga. Powody do zadowolenia mają także kibice gospodarzy. Corinne Suter uplasowała się na trzeciej pozycji, a Jasmine Flury na czwartej. Liderka Pucharu Świata Mikaela Shiffrin zajęła 6 miejsce ze stratą 1,23 s. do zwyciężczyni.  Sofia Goggia dzięki dobremu występowi pozostałą liderką klasyfikacji zjazdów, a nawet powiększyła swoją przewagę w tabeli.

Emocji ciąg dalszy

Sobotni zjazd pań rozpocznie się o godz.10:30. Będzie to ostatni akcent związany z tą konkurencją podczas pobytu w Szwajcarii. W niedzielę alpejki będą rywalizować na trasie w Sankt Moritz w supergigancie. Wszystkie zawody można śledzić na kanale EUROSPORT oraz w aplikacji PLAYER.

Lista startowa

Źródło: Informacja własna