Alpejski PŚ w Sankt Moritz: Bardzo dobry start Maryny Gąsienicy-Daniel w eliminacjach, Shiffrin najszybsza

fot. Alicja Kosman / PZN

Bardzo dobry start Maryny Gąsienicy-Daniel w eliminacjach do slalomu równoległego w Sankt Moritz. Pierwsze punkty Pucharu Świata w tym sezonie gwarantowane! Początek rywalizacji o 13:30. #alpejski

Chwilę temu zakończyły się kwalifikacje, z których wyłoniono 32 najszybsze zawodniczki do slalomu równoległego w Sankt Moritz. Najszybsza w eliminacjach była Mikaela Shiffrin. Maryna Gąsienica-Daniel uzyskała 16. czas.

Eliminacje składały się wyłącznie z jednego przejazdu na trasie z bramkami gigantowym. Na starcie pojawiły się 52. narciarki, w tym Maryna Gąsienica-Daniel, która zajęła 16. pozycję, co daje jej już gwarancję zdobycia pierwszych punktów Pucharu Świata w tym sezonie.

Dotychczas najlepszym rezultatem Polki w zawodach Pucharu Świata jest 17. miejsce w slalomie równoległym w Courchevel. Czy Maryna Gąsienica-Daniel poprawi ten rezultat?

Najszybsza w kwalifikacjach była Mikaela Shiffrin. Liderka Pucharu Świata trasę Suvretta pokonała w czasie 28,14 sek. i tym samym rozstawiona zostanie z nr 1. Drugi czas uzyskała Frida Hansdotter (+0,48 sek.), a trzeci Stephanie Brunner (+0,55 sek.).

Pełne wyniki eliminacji

Drabinka zawodów

Rywalizacja startuje o 13:30.

Źródło: Informacja własna/fis-ski.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.