Alpejski PŚ w Saalbach-Hinterglemm: Zwycięstwo Dressena w zjeździe

14:43, 13.02.2020 Patrycja Korczewska Aktualizacja: 14:45, 13.02.2020

Thomas Dressen wygrał w czwartkowym zjeździe w Saalbach-Hinterglemm w ramach alpejskiego Pucharu Świata mężczyzn. Drugie miejsce zajął Beat Feuz, a trzeci Mauro Caviezel.

Początkowo zawody 15-16 lutego miały został rozegrane w chińskim Yanqing, jednak ze względu na panująca epidemią koronawirusa, FIS zdecydował o przeniesieniu tych zawodów do austriackiej miejscowości - Saalbach-Hinterglemm.

W czwartkowym zjeździe mężczyzn w Saalbach-Hinterglemm w ramach alpejskiego Pucharu Świata zwyciężył Thomas Dressen, dla którego jest to 5. triumf w karierze. Niemiec na trasie Schneekristall-Zwölfer zameldował się z czasem 1:32,96 min. Kolejne cztery pozycje zostały obsadzone przez reprezentantów Szwajcarii. Drugą lokatę ze stratą 0,07 sek. zajął Beat Feuz, który po dzisiejszym umocnił się na czele klasyfikacji zjazdowej. Dla 33-latka jest to 47. podium Pucharu Świata w karierze. Na najniższym stopniu podium stanął Mauro Caviezel, który na mecie uzyskał czas o 0,09 sek. gorszy od Dressena.

Tuż za czołowa trójką uplasowali się Carlo Janka (+0,26 sek.) oraz Niels Hintermann (+0,49 sek.), dla którego jest to druga w karierze lokata w czołowej piątce pucharowych zawodów (w 2017 roku odniósł zwycięstwo w Wengen podczas kombinacji). Ex aequo na szóstej lokacie sklaryfikowani zostali Kjetil Jansrud oraz Vincent Kriechmayr (+0,54 sek.), ósmy był Maxence Muzaton (+0,60 sek.), a dziewiąty Johan Clarey (+0,64 sek.). Czołowa dziesiątkę czwartkowego zjazdu zamknął Aleksander Aamodt Kilde (+0,74 sek.). Pełne wyniki zjazdu Na piątek zaplanowano supergigant, który rozpocznie się o 11:00.