Alpejski PŚ w Saalbach-Hinterglemm. Szybkościowcy wracają do rywalizacji (listy startowe)

fot. Rosmarie Knutti © / rk-photography.ch

W najbliższy weekend pierwszy raz od Alpejskich Mistrzostw Świata w Cortinie rywalizować będą specjaliści od szybkości. Rywalizacja odbędzie się w austriackim Saalbach-Hinterglemm. Świeżo upieczony mistrz w zjeździe i supergigancie – Vincent Kriechmayr – będzie miał okazje potwierdzić swoją dominację w tych konkurencjach na własnym terenie.

fot. Rosmarie Knutti © / rk-photography.ch

Saalbach pierwotnie nie było obecne w kalendarzu, ale z powodów znanych – pandemicznych – przejęło organizacje od Wengen (jeden zjazd) i Kvitfjell (zjazd i supergigant). Jutro o godzinie 11:20 wyruszą na trasę zjazdowcy. W sobotę w tej samej konkurencje rywalizacja rozpocznie się o 11. Zaś w niedzielę supergigant zaplanowany został na 10:30. W jutrzejszym zjeździe na samym początku wyruszy Vincent Kriechmayr. Nr 1 na mistrzostwach w Cortinie zapewnił mu dość niespodziewane złoto w tej konkurencji. Czy uda mu się wygrać też jutro?

Jest to możliwe, acz na pewno przeciwnicy łatwo skóry nie sprzedadzą. Włoch Dominik Paris i Szwajcar Beat Feuz mają coś do udowodnienia. Ciągle na swoje pierwsze pucharowe zwycięstwo czeka dziarski 40-latek Johan Clarey z Francji. Drugi z wielkich Austriaków Matthias Mayer też ma niewyrównane rachunki z Cortiny. Nie można zapominać też o niespodziewanym wicemistrzu świata Andreasie Sanderze z Niemiec. Tak czy siak – szykuje się nam ciekawa rywalizacja.

lista startowa pierwszego zjazdu

lista startowa drugiego zjazdu

lista startowa supergiganta

źródło: własne