Alpejski PŚ w Saalbach-Hinterglemm: Czy ktoś powstrzyma Hirschera przed kolejnymi wygranymi? (lista startowa)

0

fot. Patrick Smyth via flickr.com / CC BY ND

fot. Patrick Smyth via flickr.com
/ CC BY ND

Już w środę po raz ostatni przed bożonarodzeniową przerwą na starcie staną najlepsi giganciści na świecie, by walczyć o zwycięstwo w Saalbach-Hinterglemm. W czwartek natomiast na austriackich stokach pojawią się slalomiści. 

Ostatnie zmagania gigantowe (nie licząc wczorajszego giganta równoległego) miały miejsce przed tygodniem we francuskim Val d’Isere, gdzie na najwyższym stopniu podium stanął Marcel Hirscher, który wyprzedził Henrika Kristoffersena oraz Mattsa Olssona. Aktualnie Austriak, zdobywca siedmiu Kryształowych Kul plasuje się na czele klasyfikacji generalnej, slalomowej oraz gigantowej i na razie nie zapowiada się na to, aby miał wkrótce oddać którykolwiek plastron lidera, dlatego na pewno będzie liczyć się w walce o zwycięstwo.

Ostatnie zawody w Saalbach-Hinterglemm miały miejsce w lutym 2015 roku, gdzie wówczas rywalizowano w zjeździe oraz supergigancie. W tym roku ten austriacki kurort zorganizuje zawody zarówno w gigancie, jak i w slalomie, który został przeniesiony tutaj z Val d’Isere.

Pogoda nie powinna przeszkadzać alpejczykom, bowiem na środę przewidywany jest lekki mróz oraz niewielkie zachmurzenie. W czwartejk możliwe są niewielkie opady śniegu, dlatego czekają nas zawody w prawdziwie zimowej scenerii.

Jako pierwszy na starcie giganta pojawi się Matts Olsson, tuż po nim Loic Meillard, a później Alexis Pinturault. Z piątym numerem pojedzie Henrik Kristoffersen, a z siódmym Marcel Hirscher. Reprezentanci Polski nie zostali zgłoszeni.

Środowe zawody rozpoczną się punktualnie o godzinie 10, a nazajutrz o tej samej porze na starcie pojawią się slalomiści.

Lista startowa

Lista startowa slalomu

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.