Alpejski PŚ w Saalbach-Hinterglemm: Kilde wygrywa supergigant i obejmuje prowadzenie w klasyfikacji generalnej

14:49, 14.02.2020 Kacper Wojciechowski Aktualizacja: 15:01, 14.02.2020

Mimo problemów z pogodą i stanem trasy udało się rozegrać supergigant mężczyzn. Wygrał Aleksander Aamodt Kilde przed Mauro Caviezelem i Thomasem Dressenem. Norweg objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata jak i również supergiganta.

Od rana w austriackiej miejscowości dość mocno wiało i padał śnieg. Obniżono zatem start zawodów oraz poczekano na koniec opadów. Na domiar złego trzeba było ruszyć z łopatami na trasę, by dla bezpieczeństwa alpejczyków lepiej ją przygotować. W końcu po godzinie 13:15 zawodnicy ruszyli.

Najlepszy na trasie w Saalbach-Hinterglemm okazał się Aleksander Aamodt Kilde. Norweg pokonał trasę w czasie 58.3 sek. Na drugiej pozycji zawody skończył Mauro Caviezel. Szwajcar wczoraj zajął trzecie miejsce w zjeździe, dziś był drugi ze stratą 0.15 sek. Na podium wskoczył jeszcze wczorajszy zwycięzca - Thomas Dressen. Niemiec w tym sezonie jest bardzo szybki, udało mu się przejechać z czasem 58.61 sek. Na nieszczęście gospodarzy tuż za podium znalazł się Christian Walder. Austriakowi do podium zabrakło 0,21 sek. Kolejne miejsca zajęli Mattia Casse (58.91 sek), Alexis Pinturault (58.93 sek), ex aequo Travis Ganong i Andreas Sander (58.94 sek), Kjetil Jansrud (58.95 sek) i Vincent Kriechmayr (59.26 sek).