Alpejski PŚ w Saalbach-Hinterglemm. Dominik Paris najlepszy w drugim treningu zjazdu

Georges Ménager

Włoch Dominik Paris okazał się najlepszy w drugim treningu zjazdu przed zawodami w austriackim Saalbach-Hinterglemm. Drugi był Niemiec Andreas Sander, a trzeci kolejny narciarz z półwyspu apenińskiego Christof Innerhofer. Czołowa czwórka zmieściła się w odstępie poniżej dwóch dziesiątych sekundy.

Georges Ménager

W Saalbach-Hinterglemm odbędą się trzy konkurencje szybkościowe, supergigant i dwa zjazdy, przed którymi muszą odbyć się treningi. Podsumowanie środowego przejazdu można znaleźć tutaj.

Czwarty w zjeździe na niedawno zakończonych Mistrzostwach Świata Dominik Paris dziś z czasem 1:53.00 okazał się najlepszy. Z stratą jednej dziesiątej sekundy na drugiej pozycji sklasyfikowano Andreasa Sandera, lecz przy nazwisku niemieckiego alpejczyka pojawiła się adnotacja, że w zawodach zostałby zdyskwalifikowany.

Mała stratę odnotowali także Włoch Christof Innerhofer (+0,14 sek.) oraz Matthias Mayer (+0,17 sek.) z Austrii. Kolejni zawodnicy zostali sklasyfikowani blisko pół sekundy za Parisem, piaty był Szwajcar Ralph Weber (+0,47 sek.), szósty Austriak Max Franz (+0,49 sek.), siódmy Francuz Johan Clarey (+0,50 sek.), ósmy Szwajcar Beat Feuz (+0,52 sek.). Dziewiąte i dziesiąte miejsce zajęli przedstawiciele gospodarzy  Daniel Hemetsberger oraz Vincent Kriechmayr.

Pełne wyniki 2. treningu

Źródło: informacja własna