Alpejski PŚ w Palisade Tahoe. Kuriozalne sceny po zawodach. Długie czekanie na wynik. Grek stracił zwycięstwo

Screen: Eurosport

Po startach w Europie Puchar Świata powrócił do Stanów Zjednoczonych. Dzisiejsze zawody slalomowe były bardzo emocjonujące. Po tym, jak wszyscy zawodnicy dojechali na metę, wyglądało na to, że zawody wygrał Aj Ginnis. Po zakończeniu przejazdów trwało długie oczekiwanie na weryfikację wideo przez sędziów, czy aby zawodnik nie minął bramki. Ostatecznie doszło do dyskwalifikacji Greka i najlepszy okazał się Alexander Steen Olsen. Jest to jego pierwsze zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata. Na drugim miejscu dojechał Timon Haugan. Z trzeciego miejsca mogą się cieszyć  Albert Popov i Clement Noel, którzy osiągnęli taki sam czas. Ależ emocje

Screen: Eurosport

Dzisiejsze zawody slalomowe w Palisade Tahoe przyniosły wiele emocji kibicom. Po tym, jak wszyscy zawodnicy dojechali do mety, wyglądało na to, że swoje pierwsze zwycięstwo w karierze będzie świętował Aj Ginnis. Grek jest w świetnej dyspozycji, co potwierdził zdobywając srebrny medal mistrzostw świata w slalomie we francuskim Courchevel. Niestety został zgłoszony protest. Sędziowie długo oceniali czy grecki alpejczyk nie ominął jednej z bramek. Weryfikacji wideo nie ułatwiała słaba widoczność i silne opady śniegu, które towarzyszyły drugiemu przejazdowi. Jak się okazało sędziowie podjęli ostatecznie  decyzję o dyskwalifikacji Ginnisa.

Premierowe podium

Po dyskwalifikacji Greka zwycięstwo mógł świętować Alexander Steen Olsen. Jest to pierwsze zwycięstwo w karierze Norwega. Młody alpejczyk po drugim przejeździe zaliczył awans aż o 11 pozycji. Drugie miejsce ze stratą 0,05 s do swojego rodaka zajął Timon Haugan. Jakby emocji było mało, to dziś z miejsca na podium cieszyło się czterech zawodników. Ex aequo trzecie miejsce wywalczyli Francuz Clement Noel oraz Albert Popov. Również dla Bułgara jest to pierwsze w karierze podium. Piąte miejsce przypadło dla Norwega Henrika Kristoffersena.

Walka o małą kryształową kulę

Dzisiejsze zawody w Palisade Tahoe były przedostatnim konkursem slalomowym w tym sezonie. Losy małej kryształowej kuli w tej dyscyplinie rozstrzygnął się podczas finałowych zawodów tego sezonu 19 marca w Soldeu.  Na ten moment liderem klasyfikacji slalomowej, jest siódmy w dzisiejszych zawodach Lucas Braathen.  Drugi jest Henrik Kristoffersen, który ma do swojego rodaka 34 pkt straty. Wszystko wskazuje na to, że rywalizacja rozegra się pomiędzy dwoma Norwegami, gdyż trzeci Szwajcar Daniel Yule traci już do lidera 65 pkt. Taka sytuacja wskazuje, że emocje na stoku będą trwały do samego końca.

Wyniki

Źródło: Informacja własna