Alpejski PŚ w Oslo: Petra Vlhova i Marco Schwarz zwycięzcami slalomu równoległego – City Event

Fot. rom@nski photo

fot. rom@nski photo / CC BY NC SA

Już drugi rok z rzędu na terenie skoczni narciarskiej w Oslo-Holmenkollen odbyły się zawody Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim. Miały one format City Eventu, czyli slalomu równoległego, w którym prawo startu ma tylko po 16 zawodników i zawodniczek ze czołówki Pucharu Świata. Zwycięstwo w pierwszych zawodach w 2019 roku odnieśli Petra Vlhova i Marco Schwarz.

W finałowych wyścigach slalomu równoległego w Oslo spotkały się w rywalizacji mężczyzn Mikaela Shiffrin i Petra Vlhova w rywalizacji kobiecej, co było jak najbardziej spodziewane. Mniej oczekiwana była natomiast obsada finału mężczyzn, do którego awansowali Marco Schwarz i Dave Ryding. Obaj wcześniej nie wygrali w Pucharze Świata, więc był to pojedynek o pierwszy taki sukces w karierze. Ostatecznie zwyciężyli Słowaczka Petra Vlhova, dla której to druga wygrana w sezonie, oraz Marco Schwarz, który w grudniu stał już na drugim stopniu podium w Madonna di Campiglio, a dziś zapisał na swoim koncie premierowe zwycięstwo w Pucharze Świata. Dave Ryding dzielnie walczył o pierwszy brytyjski triumf, ale znów nie udało mu się wykonać tego zadania.

W walce o trzecie miejsce lepsza w rywalizacji z Anną Swenn Larsson okazała się Wendy Holdener, a Ramon Zenhäusern był skuteczniejszy od Andre Myhrera. We wcześniejszej fazie zawodów odpadli m.in. Henrik Kristoffersen (w pierwszej rundzie), Marcel Hirscher i Frida Hansdotter (w drugiej rundzie).

Wyniki zawodów kobiet

Wyniki zawodów mężczyzn 

Źródło: własne

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.