Alpejski PŚ w Meribel. Dla kogo ostatni slalom kobiet i gigant mężczyzn? (zapowiedź)

Manuellopez.ch, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

To nie tylko koniec sezonu w alpejskim Pucharze Świata, ale także przedostatni dzień finałów rywalizacji. W sobotę we Francji zostaną rozegrane ostatnie zawody w slalomie gigancie mężczyzn oraz slalomie kobiet.

Manuellopez.ch, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

Przypieczętować dominację?

Marco Odermatt został najlepszym narciarzem alpejskim w sezonie 2021/22. Szwajcar prowadzi z bardzo dużą przewagą w klasyfikacji generalnej i zapewnił sobie dużą kryształową kulę. Wiemy także, że wygra klasyfikację gigantową. Triumfy w obydwu rankingach może przypieczętować jeszcze na Roc de Fer w Meribel. Najgroźniejszym rywalem dla Odermatta w slalomie gigancie będzie Henrik Kristoffersen, który tydzień temu dwukrotnie wygrał w Kranjskiej Gorze. Tam Szwajcar był drugi i trzeci, a na podium stali także Lucas Braathen i Stefan Brennsteiner. Kristoffersen zapewnił sobie drugą lokatę w klasyfikacji gigantowej na koniec sezonu. Trzeci Manuel Feller ma 53 punkty przewagi nad Lucą De Aliprandinim. Przejazdy mężczyzn odbędą się o 9:00 i 12:00.

Lista startowa

Shiffrin czy Vlhova?

Mikaela Shiffrin nie odda już prowadzenia w głównej klasyfikacji Pucharu Świata. Amerykanka, która w Courchevel wygrała zjazd i zajęła drugie miejsce w supergigancie, ma już zapewnioną kryształową kulę. Nie ma jednak szans na wygranie rankingu na najlepszą slalomistkę. W tej konkurencji triumf zapewniony ma Petra Vlhova. Słowaczka miała fantastyczny początek sezonu. Potem spuściła z tonu. Czy potwierdzi, że jest najlepsza w ostatnich zawodach sezonu? Tydzień temu slalom w Are wygrała Katharine Liensberger, ale jej strata do drugiej w klasyfikacji slalomowej Shiffrin to prawie 100 punktów. Przejazdy rozpoczną się o 10:30 i 13:30.

Lista startowa

źródło: informacja własna