Alpejski PŚ w Mariborze: Shiffrin chce wrócić do zwycięskiej passy (lista startowa)

fot. Team Tourismusverband Flachau / CC BY NC ND

fot. Team Tourismusverband Flachau / CC BY NC ND
fot. Team Tourismusverband Flachau / CC BY NC ND

Za nami bardzo ciekawy slalom gigant, ale to nie koniec emocji w Mariborze. Drugiego dnia słoweńskich zawodów rozegrany zostanie slalom.

Główną faworytką rywalizacji jest oczywiście Mikaela Shiffrin. Chociaż Amerykanka nie ukończyła slalomu w Zagrzebiu to z 4 zwycięstwami jest liderką klasyfikacji generalnej slalomu. Jeżeli liderka Pucharu Świata nie będzie miała na trasie jakiś niespodziewanych przygód to ma ona największe szanse na triumf. W pierwszym przejeździe, który rozpocznie się o 9:15 Shiffrin wystartuje z numerem 5.

W Zagrzebiu triumfowała Veronika Velez Zuzulova, która depcze po piętach Shiffrin w klasyfikacji slalomu. Słowaczka traci do Amerykanki tylko 10 punktów i jeśli w Mariborze wygra to zostanie nową liderką. Nie będzie to jednak łatwe, chociaż Zuzulova jest kandydatką do zajęcia któregoś z miejsc na podium. Reprezentantka Słowacji wystartuje z numerem 7.

Rywalizację w pierwszym przejeździe rozpocznie Szwedka Frida Hansdotter. Jako druga trasę pokona Szwajcarka Wendy Holdener, który jest trzecia w klasyfikacji slalomu. W Zagrzebiu Słowaczki zajęły pierwszą i drugą lokatę. Petra Vlhova wyrusza jutro na trasę slalomu jako szósta. Na liście startowej widnieją nazwiska 81 zawodniczek. W tym gronie jest Polka Katarzyna Wąsek, która wystartuje z numerem 79.

Lista startowa

źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.