Alpejski PŚ w Mariborze: Czas na ostatni sprawdzian kobiet przed MŚ w Åre (listy startowe)

0

fot. Blaž Vizjak / CC BY NC SA

fot. Blaž Vizjak / CC BY NC SA

Przed najlepszymi alpejkami świata ostatni sprawdzian w Pucharze Świata przed mistrzostwami w Åre. W słoweńskim Mariborze panie powalczą o punkty w gigancie oraz slalomie. W tej pierwszej konkurencji zobaczymy Maryną Gąsienicę-Daniel oraz debiutującą Zuzannę Czapską.

Do Mariboru najlepsze zawodniczki w konkurencjach technicznych wracają po dwuletniej przerwie. Rok temu pierwotnie były zaplanowane zmagania w tej miejscowości, ale z powodu braku śniegu rywalizacja została przeprowadzona w Kranjskiej Gorze. W piątek panie powalczą w slalomie gigancie. Dwa sezony temu walka w tej konkurencji wiązała się z pożegnaniem wielkiej alpejki. Tina Maze kończyła podczas tych zawodów swoją karierę. Wyjechała z trasy aby podziękować swoim trenerom. Zjechała potem jeszcze do mety, ale ostatecznie nie została sklasyfikowana. Po trzecie zwycięstwo w sezonie pojechała natomiast Tessa Worley. Gdyby jutro Francuzce udało się powtórzyć ten rezultat, to odniosłaby drugą wiktorię tej zimy. Zostałaby także liderką klasyfikacji tej konkurencji. Tessa była najlepsza podczas pierwszego giganta w Sölden, tylko raz nie stanęła na podium giganta. Wygrać nie będzie jej jednak łatwo. Chrapkę na serię zwycięstw ma bowiem Mikaela Shiffrin. Amerykanka ma na swoim koncie dwa gigantowe zwycięstwa w tym sezonie. Wygrała też ostatni w Kronplatz. Nie możemy zapominać o Petrze Vlhovej, która wygrała w Semmering. Ostatnio Słowaczka była czwarta. Groźna będzie też czwarta w klasyfikacji giganta Viktoria Rebensburg. Jest też dobra wiadomość dla fanów włoskich alpejek. Na liście startowej znalazła się Federica Brignone, która zaliczyła upadek w Ga-Pa. Po oględzinach lekarskich okazało się, że trzeciej zawodniczki klasyfikacji gigantowej nic się nie stało. Jutro pojedzie z “szóstką”. Na starcie pojawią się także nasze zawodniczki. Oprócz dobrze już znanej Maryny Gąsienicy-Daniel, w Mariborze wystąpi debiutująca Zuzanna Czapska. Maryna pojedzie z 33. numerem, a Zuzanna z 70. Pierwszy przejazd ruszy o dziesiątej. Trzy godziny później rozpocząć powinna się finałowa rywalizacja.

Lista startowa giganta

Na slalomie gigancie rywalizacja w Słowenii się nie zakończy. Na sobotę zaplanowano bowiem rywalizację kobiet w slalomie. Z tym na trasie w Mariborze bardzo dobre wspomnienia wiąże Mikaela Shiffrin. Amerykanka dwa lata temu wróciła tam do wygrywania w tej konkurencji. Druga była Wendy Holdener a trzecia Frida Hansdotter. Tuż za podium uplasowała się Petra Vlhova. Słowaczka jest też zwyciężczynią ostatniego slalomu rozegranego tej zimy. Mało tego, jako jedynej udało się jej pokonać w tym sezonie Shiffrin. Dominatorka została powstrzymana we Flachau. Wcześniej (odliczając City Event w Oslo) wygrała sześć konkursów z rzędu. Wiele wskazuje na to, że i tym razem będzie miała szanse na wiktorię. Słowaczka i Amerykanka na dobrą sprawę zarezerwowały sobie dwie pierwsze lokaty tej zimy. Dotychczas żadna zawodniczka nie potrafiła wskoczyć do czołowej dwójki. W slalomowej klasyfikacji na trzecim miejscu jest Wendy Holdener. Szwajcarka cały czas plasowała się w najlepszej szóstce tej konkurencji. Pierwszy przejazd ruszy o dziesiątej. Na godzinę trzynastą zaplanowano zaś drugi. W slalomie nie wystartuje żadna Polka. Z numerem 1 pojedzie Katharina Liensberger.

Lista startowa slalomu

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.