Alpejski PŚ w Madonna di Campiglio: Czy Kristoffersen utrzyma prowadzenie w klasyfikacji slalomowej? (lista startowa)

fot. 3trecampiglio.it

fot. 3trecampiglio.it

W piątkowy wieczór będziemy świadkami ostatniego slalomu mężczyzn przed świętami Bożego Narodzenia. Arena zmagań to stok 3-Tre  i trasa Canalone Miramonti zlokalizowana we włoskim kurorcie Madonna di Campiglio.

Zeszłoroczny wyścig wygrał Henrik Kristoffersen z ponad półsekundową przewagą nad Marcelem Hirscherem, a trzeci najlepszy rezultat zanotował reprezentant gospodarzy Stefano Gross. O sporym pechu mógł wtedy mówić Michał Jasiczek, który ostatecznie zajął 31. miejsce i nie zakwalifikował się do drugiego przejazdu.

W tym sezonie skład najlepszej trójki może być bardzo podobny. Utytułowany Austriak od października stawał na podium pięciokrotnie, a Norweg czterokrotnie. Na korzyść sześciokrotnego zdobywcy Pucharu Świata przemawia fakt, że prowadzi on w klasyfikacji generalnej, jednakże w zawodach slalomowych to młodszy z narciarzy zgromadził ponad pięćdziesiąt punktów więcej.

Bardzo nieciekawie wygląda sytuacja w kadrze niemieckiej, ponieważ Felix Neureuther, jak i Stefan Luitz odnieśli poważne kontuzje i wobec ich nieobecności największą nadzieją na dobry wynik jest Fritz Dopfer.

Do zawodów zostało zgłoszonych 82 alpejczyków. Jako pierwszy na trasie pojawi się Andre Myhrer, Hirscher pojedzie z trzecim numerem, a Kristoffersen z siódmym. Na liście startowej widnieje nazwisko Michała Jasiczka, na stoku pojawi się jako 80. zawodnik.

Pierwszy przejazd rozpocznie się o 17:45, a drugi o 20:45 – transmisja w Eurosporcie 1.

Lista startowa

 

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.