Alpejski PŚ w Lienz. Tessa Worley prowadzi po pierwszym przejeździe

fot. Andrea Miola ©

Po pierwszym przejeździe slalomu giganta w austriackim Lienz prowadzi Francuzka Tessa Worley. Wyprzedza ona świetną ostatnio Szwedkę Sarę Hector i Norweżkę Ranghild Mowinckel. Z powodu covida do startu nie przystąpiły Maryna Gąsienica-Daniel i Mikaela Shiffrin.

fot. Andrea Miola ©

Doświadczona i utytułowana Tessa przejechała pierwszy przejazd w czasie 1:03.21. Jej przewaga nad Hector wynosi 0,12 sek., a nad Mowinckel – 0,29 sek. Kolejne miejsca zajmują Słowaczka Petra Vlhova (+0,41 sek.), Nowozelandka Alice Robinson (+0,45 sek.) i Słowenka Meta Hrovat (+0,54 sek.). W sekundzie straty zmieściły się jeszcze druga z Norweżek Mina Fuerst Holtmann (+0,61 sek.), najlepsza z Włoszek Marta Bassino (+0,82 sek.), Szwajcarka Camille Rast (+0,84 sek.), najlepsza z Austriaczek Ramona Siebenhofer (+0,89 sek.) i trzecia Norweżka Maria Therese Tviberg (+0,93 sek.). Pierwszą “30” zamyka Austriaczka Katharina Huber z najwyższym numerem wśród awansujących do drugiego przejazdu (48).

Szansa na odrobienie strat do Shiffrin

Nieobecność liderki klasyfikacji giganta Shiffrin i siódmej w tej samym rankingu Gąsienicy-Daniel daje innym zawodniczkom szanse nadrobienia strat. Jeśli Sara Hector wygra dziś to obejmie prowadzenie wśród gigancistek. Vlhova i Worley mogą się do niej przybliżyć znacząco. Dla odmiany miejsce Maryny jest zagrożone najbardziej przez Mowinckel i Tviberg – obydwie Norweżki mają niewielką stratę do naszej gwiazdy narciarstwa alpejskiego.

wyniki pierwszego przejazdu

wiadomość własna