Alpejski PŚ w Levi. Wypadek przy pracy Vlhovej. Wygrana Shiffrin w drugim slalomie

fot. Andrea Miola

Mikaela Shiffrin zwyciężyła w drugich zawodach slalomowych pań w Levi w ramach Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim. Zmierzająca do zwycięstwa Vlhova już witała się z gąską, ale wzięła jedną z tyczek między narty i nie zdobyła dziś nawet jednego punktu. Na podium znalazło się miejsce także dla Leony Popović i Leny  Dürr. 

fot. Andrea Miola

Nieszczęście Vlhovej

Pierwszy przejazd drugiego slalomu w Levi był ponownie pokazem siły Petry Vlhovej, która w ten sposób z uprzywilejowanej pozycji, z wypracowaną przez siebie przewagą przystępowała do drugiej odsłony zawodów. Również w drugim przejeździe to Słowaczka miała dominować i zaczęła faktycznie w bardzo dobrym stylu powiększając cały czas swoją przewagę. Przydarzył jej się jednak niewybaczalny błąd, a mianowicie wzięcie między narty jednej z tyczek kierunkowych. To oznaczało dla Vlhovej nieukończenie przejazdu i bycie niesklasyfikowaną. 

Shiffrin bez błysku, ale soldnie

Z nieszczęścia Petry Vlhovej skorzystała Mikaela Shiffrin, która przed przejazdem słowackiej alpejki była na prowadzeniu. Amerykanka była tym razem nieco pewniejsza niż w niedzielę i zdołała pokonać wszystkie rywalki. Na drugim miejscu sklasyfikowana została Chorwatka Leona Popović, która zanotowała awans o trzy pozycje względem pierwszego przejazdu. Kolejną beneficjentką wypadku Vlhovej była Lena Dürr, która zajęła miejsce trzecie. 

Tuż za podium uplasowała się najlepsza ze Szwedek, Sara Hector. I choć nie udało jej się znaleźć wśród najlepszej trójki, to wyrównała swój życiowy wynik w slalomie, podobnie jak wspomniana wcześniej Leona Popović. Piąta była Norweżka Mina Fürst Holtmann, a szósta Kanadyjka Ali Nullmayer. Warto przypomnieć, że w zawodach startowała także Polka, Magdalena Łuczak, która nie ukonczyła pierwszego przejazdu. 

Pełne wyniki

Źródło: własne