Alpejski PŚ w Levi. Vlhova przed Shiffrin po pierwszym przejeździe

fot: Sport-IT

Petra Vlhova prowadzi na półmetku rywalizacji slalomowej w ramach alpejskiego Pucharu Świata w fińskim Levi. Tuż za nią plasuje się Mikaela Shiffrin. Trzecia jest Michelle Gisin.

fot: Sport-IT

Po wczorajszych zawodach panie szybko miały okazję do rewanżu. W porównaniu do dnia wczorajszego na trasie Levi Black ustawiono kilka pułapek. Z trasy wypadły takie alpejki jak Franziska Gritsch czy Mina Fuerst Holtmann. Na czele tabeli znów znajduje się Petra Vlhova. Druga jest Mikaela Shiffrin, która ze Słowaczką przegrywa 0,18 sek. Podium uzupełnienia Michelle Gisin ze stratą 0,36 sek. Świetnie spisała się Maria Therese Tviberg. Jadąca z dalszym numerem Norweżka jest piąta. W czołówce są też Anna Swenn Larsson, Lena Duerr, Martina Dubovska i Katharina Huber. Znów wysoko jest Emma Aicher. Młoda Niemka zajmuje trzynastą lokatę. W kolejnym przejeździe zobaczymy jedną reprezentantkę gospodarzy. Riikka Honkanen jest osiemnasta.

Vlhova przed szansą

Jeśli Petra Vlhova utrzyma prowadzenie w zawodach, będzie to jej drugi triumf tego weekendu i piąty w Levi. Żadnej innej alpejce nie udała się jeszcze ta sztuka. Start drugiego przejazdu o godzinie 13:30.

Wyniki po 1. przejeździe

Źródło: informacja własna